Spotify Karaoke Modu kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak!

Spotify müzik keşfetmenizi
Yakında yayınlanacak olan güncelleme ile Spotify Karaoke Modu ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.
Dünyada en çok kullanılan müzik platformunun Spotify olduğunu söyleyebiliriz. Haliyle Spotify, her gün farklı özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Spotify’a gelecek olan yeni güncelleme ile artık şarkı sözlerinin karşımıza çıkaracağına dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Hatta bunun Karaoke Modu olarak karşımıza çıkacağı da söylentilerin arasındaydı. Sonunda yeni güncelleme hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Yakında yayınlanacak güncelleme ile birlikte Spotify Karaoke Modu, kullanıcılar için erişilebilir hale gelecek. iOS ve Android kullanıcıların erişebileceği özellik sayesinde Spotify Karaoke Modu aktif hale gelebilecek. Ayrıca yeni güncellemenin yayınlanacağı tarihe ilişkin de sızıntılar mevcut. İşte Spotify’a gelecek yeni özellik hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Spotify Karaoke Modu kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak!

Spotify Karaoke Modu

Dünya’nın en popüler müzik platformu Spotify, canlı şarkı sözleri özelliği ile geliyor. Bildiğiniz üzere Spotify’da bazı müzikleri açtığımız zaman şarkı sözleri karşımıza çıkıyordu. Fakat bu şarkı sözleri anlık olarak oynatılmıyordu. Yani şarkı sözlerini görsek bile bir Karaoke Modu gözükmüyordu. Sonunda Spotify’a beklenen güncellemenin yayınlanacağına dair sızıntılar ortaya çıktı.
Ortaya çıkan belgeleri incelediğimizde Spotify MusixMatch ortaklığında Karaoke Modunun geleceği ortaya çıktı. MusixMatch uygulamasını kullandığınız zaman herhangi bir uygulamadan dahi müzik çalsa bile şarkı sözlerini otomatik olarak görebiliyorduk. Muhtemelen Spotify ortaklığında gerçekleşecek bu güncelleme sayesinde yalnızca Spotify üzerinden çalan şarkılar değil, tüm platformlardan çalan şarkıların sözlerinin gözükmesi bekleniyor.
Ortaya çıkan belgelere göre 8 milyondan fazla şarkıların veri tabanında bulunduğu platform, Spotify ile ortaklıkta bulunacak. Bu ortaklık sayesinde Spotify Karaoke Modu hem iOS hem Android platformunda aktif olacak. Bu güncelleme aktif olduğu zaman Spotify üzerinden herhangi bir şarkıyı açtığımızda sözleri anlık olarak görebileceğiz. Ayrıca yeni özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılarda aktif olarak kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni özelliğin ayrıntılarına ilişkin bilgiler ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.
İlgili Haberler