Spotify Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi! İşte Yeni Abonelik Fiyatları

Maalesef yine bir zam haberiyle karşınızdayız. Bu kez Spotify Türkiye fiyatları zamlandı. Müzik ve podcast streaming platformu, yeni zam sonrasında kullanıcı kaybedebilir…

Spotify Türkiye fiyatlarına zam geldi! Yılın ilk zammı, haliyle müzik severler tarafından üzüntüyle karşılandı. Kendi adıma konuşmam gerekirse, artık 30TL olan aylık paketimi iptal edip etmeme konusunu düşünüyorum şu an.

Spotify Türkiye fiyatları zamlandı. İşte yeni tarifeler

Spotify Türkiye fiyatları zamlandı. Eğer Spotify Bireysel hesap kullanıyorsanız, bundan sonra 21 TL değil, 30 TL ödemeniz gerekecek.

Şu an en pahalı tarife ise, aylık 50 TL fiyat etiketiyle “Aile” hesabı. Bu üyeliği tercih ederseniz, aynı çatı altında yaşayan 6 kişiyle ortak kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu da aylık kişi başı 10 TL’den daha az bir masraf demek aslında.

Spotify Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi! İşte Yeni Abonelik Fiyatları

Daha fazla detay ve tarife değişimi için isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Peki Spotify’ı ücretsiz kullanamaz mıyız?

Tabii ki kullanabilirsiniz. Spotify’ın bedava hizmetleri de var, ama tahmin edeceğiniz üzere çok da çekici değil.

Örneğin, her 15 dakikada bir reklamla karşılaşıyorsunuz. Bu da 3-4 şarkılık döngü demek. Ücretsiz Spotify, sevdiğiniz şarkıları indirmenize ve çevirimdışı olarak dinlemenize de imkân vermiyor. Tabii sevdiğiniz şarkıları istediğiniz sırayla kesintisiz olarak da dinleyemiyorsunuz.

Platform, 2022 yılının sonu itibarıyla dünya çapında 205 milyon premium aboneye ulaştı!

205 milyon premium abone, basit tabirle her ay para ödeyen 205 milyon kişi anlamına geliyor.

Platform, geçtiğimiz sene hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılar toplamında, aylık olarak ise 489 milyon aktif kullanıcı rakamına erişmeyi başardı.

Şirketin kazancı ise, bir önceki yıla kıyasla %18 artış göstererek 3.2 milyar euro oldu. Bu paranın 2.7 milyar euro’luk kısmının ücretli üyeliklerden geldiği bildiriliyor.

Spotify önbelleği temizleme işlemi nasıl yapılır?

1. Spotify önbelleği temizlemek için öncelikle akıllı telefon ya da tabletinizdeki Spotify uygulamasını açın.

2. Anasayfadayken sağ üst köşede dişli simgesini göreceksiniz. On dokunarak Ayarlar bölümüne geçiş yapın.

3.Ekranı aşağıya doğru kaydırın. Depolama başlığına geldiğinizde, “İndirilenlerin tümünü kaldır” ve “Önbelleği temizle” ibarelerini göreceksiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda en az bir tanesini aktifleştirerek boş yer sahibi olabilirsiniz. Evet, bu kadar kolay.

Spotify Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi! İşte Yeni Abonelik Fiyatları

İlgili Haberler

>> Dead Space Remake, Grafik Güncellemesiyle Daha Etkileyici Görünüyor