Spotify Yeni Bir Özellik Deneyecek: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

Spotify Yeni Bir Özellik Deneyecek: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

Spotify yeni bir özellik
Google News Abone Ol

Müzik alanında en iyiler arasında gösterilen Spotify, yeni bir özellik deneyecek. Hadi gelin bu yeni özelliğe birlikte bakalım.

Tersine mühendislik çalışmaları yapan yazılımcılar, genellikle uygulamaların ileride getirmeyi düşündüğü özellikleri ortaya çıkarabiliyor. Böylece henüz uygulamalar kullanıcılara sunulmadan ne tür değişikliklerin olacağını haber alabiliyorsunuz. Spotify tarafından getirilecek bazı yeni özellikler, tersine mühendislik yapan yazılımcılar tarafından ortaya çıkarıldı.

Normal şartlarda Spotify sadece kütüphane üzerinden açtığınız müzikleri dinlemenize izin veriyor. Bunun dışında akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden herhangi bir müzik dosyasını açıp dinleyemiyorsunuz. Bu durum özellikle de Android kullanıcıları için oldukça can sıkıcıydı. Muhtemelen kullanıcıların şikayetleri bir şekilde Spotify platformuna ulaştı.

Spotify yeni bir özellik ile büyük beğeni toplayacak

Jane Manchun Wong tersine mühendislik alanında çalışan yazılımcılardan bir tanesi. Uygulama ile ilgili yaptığı çalışmalar sonucunda, yerel olarak depolanan ses dosyalarının bir bağlantıya sahip olduğunu gördü bu bağlantı sayesinde cihazınızda yer alan müzikler uygulamada çalabiliyor.

Spotify yeni bir özellik

Spotify tarafından geliştirilen yeni senkronizasyon ile birlikte şu anda yalnızca masaüstü cihazlar bağlantı kurabiliyor. Elbette şirketin öncelikli amacı Android uygulamalara bir şekilde ulaşabilmek. Uygulamayı kullanan kişilerin çok önemli bir bölümü Android merkezli akıllı telefonlar tercih ediyor. Sadece bu bile Spotify şirketinin neden android cihazlara ağırlık vereceğini göstermeye yetiyor.

Spotify yeni bir özellik kazanacak ve bu özellik sayesinde hiçbir bağlantı ihtiyacı duyulmayacak. Masaüstü kullanıcıları bugünlerde şirketin bu uygulamasına erişim sağlayabilir. Ayrıca özelliği de kullanabilir. Ancak Android kullanıcılarının bir süre daha beklemesi gerekiyor. Elbette kesin bir tarih verilmemekle beraber 1 ay sonra geleceği tahmin ediliyor. Yine de Spotify kaynaklı bazı gecikmeler nedeniyle bu süre daha da uzayabilir.

Çevrimiçi müzik platformlarının çok fazla rakibi var. YouTube Music ve Apple Music bunlardan sadece birkaç tanesi. Rekabet koşullarına ayak uydurabilmek için şirketin yeni özelliği hızlı bir şekilde kullanıcılara sunması bekleniyor. Spotify yeni bir özellik sağlaması bu yüzden daha erkene alınabilir. Sizce şirket daha başka ne tür yenilikler getirmeli?

İlgili Haberler:

>> Spotify Fiyatlarına Zam Yapılabilir Ortalık Fena Karışacak

>> Spotify En Çok Dinlenenler Listesi Açıklandı. İşte O Liste


CEVAP VER