Spotify Yeni Özelliğini Kullanıma Hazırlıyor: TikTok Gibi Olacak

Spotify yeni özelliğini

Spotify yeni özelliğini yakında kullanıcılarla paylaşacak. Bu yeni özelliğin TikTok ile son derece benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulamaların en büyük isteklerinden birisi de kullanıcıların platformda uzun vakitler geçirmesidir. Böylece iyi miktarda kazanç elde etmeyi başaran uygulamalar daha hızlı büyümeyi başarıyor. Spotify bunlar içerisinde en agresif uygulamalar arasında yer alıyor.

TikTok bildiğiniz üzere dikey video özelliği kullanıyor. Spotify bu özelliğin aynısını kendi platformunda kullanmak için çalışmalarını tamamlamak üzere. Öne çıkan küratörler özelliğini test eden şirket kullanıcıların popüler çalma listelerini diğer kullanıcılarla paylaşmasını sağlamak istiyor.

Spotify yeni özelliğini yakında paylaşacak

Bütün uygulamalar için keşif bölümü son derece önemlidir. TikTok bunu çok başarılı bir şekilde kullanıyor. Instagram için yine benzer çalışmaların olduğunu söyleyebiliriz. Fakat hepsi TikTok uygulamasını bu noktada takip ediyor. Spotify keşif beslemesi ile birlikte kullanıcılarına dikey bir video şöleni yaşatmak istiyor.

Spotify yeni özelliğini

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre dikey video özelliği Spotify için temel özellikler içerisinde yer alacak. Sosyal medya platformlarının yoğun bir şekilde kullandığı bu özellik henüz test aşamasında. Uygulamanın ana ekranında 8 saniyelik 15 adet şarkı ön plana çıkacak.

Şarkının adı, sanatçısı ve albüm yer alacak

Yeni özellik ile birlikte müzik yayıncılarının paylaştığı video müziklerin yer aldığı kısa videoların akış içerisinde bulunacağı söylendi. Yani kullanıcılar sadece şarkıları dinlemeyecek. Aynı zamanda bu şarkıların videolarını akış üzerinden takip edebilecek. Bu sayede uygulamayı kullanan kişilerin hem müzik hem de görsel açıdan çok daha keyifli vakit geçirmesi amaçlanıyor.

Spotify bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılarına önemli bir avantaj sunacak. Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, İngiltere ve Avustralya gibi birçok ülkede bu yeni özellik kullanıma açıldı. Kısa bir süre içerisinde bu özelliğin her yerde kullanılması bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Spotify HiFi Teknolojisi Başka Bahara Kaldı: Yüksek Ses Kalitesi İptal

>> Spotify Rusya Hizmetlerini Tamamen Durdurdu: Ülke Taş Devrine Döndü