Spotify HiFi Teknolojisi Başka Bahara Kaldı: Yüksek Ses Kalitesi İptal

Spotify rekor abone sayısına

Spotify HiFi teknolojisi birçok kişi tarafından merakla bekleniyordu. Özellikle son dönemlerde bu tür yüksek kalite ses sistemlerinin daha fazla tercih edildiği biliniyor. Hadi gelin merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik dinleme uygulamaları içerisinde yer alan Spotify popülerliğini sürekli artırıyor. Şirket bu popülerliği ile birlikte aynı zamanda kullanıcılara daha yüksek kalitede ses hizmeti vermek istiyor. Bunu yapması için bazı yeni teknolojiler kullanması şart.

Uzun bir süredir geliştirilen HiFi teknolojisi işte tam olarak buna hitap ediyor. 2021 yılının sonunda kullanıma sunulacağı söylenen bu teknoloji ertelenmişti. Ancak şirket bu ertelemenin hemen ardından yeniden bir erteleme haberi daha verdi. Böylece HiFi teknolojisi başka bir bahara kaldı.

Spotify HiFi teknolojisi yüksek kalite ses sunuyor

Spotify tarafından kullanıcılara sunulması beklenen bu teknoloji yüksek ses kalitesi deneyimi sağlıyor. Bu yeni teknoloji abonelik paketi şeklinde kullanılacaktı. HiFi abonelik paketini alanlar yüksek ses kalitesinden yararlanabilecekti. Elbette bu paketin fiyatının biraz daha yüksek olması bekleniyordu.

Spotify HiFi teknolojisi

Yaşanan problemler ve şirketin buna hazır olmaması ile birlikte Spotify geri adım attı. Böylece yüksek ses kalitesi sunan teknoloji başka bahara kalmış oldu. Süresiz olarak ertelenen bu paket kullanıcılarda hayal kırıklığı yarattı. Burada Spotify ile ilgili art niyetli olduğunu söylemek doğru değil. Şirket istemeden böyle bir sonuç ile karşılaştı.

Spotify hifi konusunda çok ısrarcı

Anlık çevrimiçi müzik dinleme uygulamaları içerisinde önemli bir yere sahip olan Spotify bu teknolojiyi en az kullanıcılar kadar önemsediğini söylüyor. Yapılan açıklamalarda gelecekte mutlaka bu teknolojinin kullanılabilir olacağı ifade ediliyor.

Bu paket sadece premium abonelik paketine sahip olan kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek. HiFi paketi ekstra ödeme yapıları ile şirketin kasasına önemli ölçüde katkıda bulunacak. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Avrupa’da En Fazla Yatırım Alan Markalar Belli Oldu: Listede Sürpriz İsim

>> Hasan Can Kaya RTÜK Engeli İle Karşı Karşıya: Ağır Bir Ceza Alabilir