Mobil Tarifeler Zam Yedi: Faturalar Kabaracak

Samsung A12 ekran kilidi

Mobil tarifeler zam ile karşı karşıya. Son dönemlerde iyice artan zamlar bu defa mobil tarifeleri vurdu. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Enflasyon ile birlikte her üründe çok ciddi zamlar yaşanıyor. Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından yapılan açıklamalara göre mobil tarifeler de bu durumdan nasibini aldı. Markete gittiğinizde bile enflasyonun aslında ne kadar yüksek olduğunu görmeniz pek uzun sürmeyecektir. Fiyatlar neredeyse her kalemde yükseldi.

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından yapılan açıklamalarda mobil tarifeler ile ilgili fiyat artışına gidildiği ifade edildi. Böylece mevcut tarifelere bir miktar daha eklenmiş oldu. Yurtiçi aramalarda azami ücret normal şartlarda 87,53 kuruş olarak hesaplanıyordu.

Mobil tarifeler zam ile karşı karşıya

Mobil şebekelerden yapılan yurt içi aramalar aslına bakacak olursak pek yüksek bir fiyata sahip değildi. 87,53 kuruş olan arama ücreti çok sert bir şekilde yükseliş yakalayarak 1,23 TL düzeyine kadar çıktı. 2021 yılının Nisan ayının başlarında bu ücret çok daha düşüktü.

Mobil tarifeler zam

Nisan ayının başlarında bu ücret 80,64 kuruştu. 2022 yılını neredeyse yarıladığımız bu aylarda ücretler bir hayli yükseldi. Yaklaşık olarak yüzde 53 oranında bir artış söz konusu. Yaşanan bu zam ile birlikte ne yazık ki hiçbir fatura eskisi gibi kalmayacak. Marketlere yansıyan pahalılık kendisini her yerde gösterecek gibi görünüyor.

Faturalarda yeni dönem başlayacak

Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketleri muhtemelen fiyatlarda önemli oranda artırımlar yapacak. Böylece en uygun fiyatlı paketler bile 80 TL’den aşağı olmayacak. Böyle bir durumda mevcut faturalı tarifelerin çok yüksek bir fiyata ulaşması bekleniyor.

Henüz telekomünikasyon şirketlerinden konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Herkes yeni zamlı faturaları merak ediyor. Alınan bu son kararın gerçekten son olup olmadığı bilinmiyor. Belki de zamlar benzer şekillerde devam edecek. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Snapdragon 8 Gen1+ İşlemcisine Sahip İlk Telefon Yakında Geliyor!

>> Vivo X Fold Katlanır Telefon Dudak Uçuklatan Fiyat İle Geliyor!

. . . . .