Squid Game Dizisindeki Telefon Numarasını Ararsanız Ne Oluyor, Denediniz Mi?

Squid Game video oyunu

Squid Game, son dönemin en popüler dizileri arasında yer alıyor. Eğer izlediyseniz, dizideki telefon numarası detayı da dikkatinizi çekmiştir. Peki o numarayı aramayı hiç denediniz mi?

.

Squid Game, yakın zamanda Netflix üzerinden yayınlandı ve Türkçe dil desteği de bulunuyor. Sıkı bir aksiyon sunan yapım, aynı zamanda ciddi bir dramı aralarken sinir bozucu detaylarla da izleyiciyi çivi üzerinde tutmayı başarabiliyor.

“Squid Game izlenir mi?” diye soruyorsanız, “Evet” cevabını verebiliriz. Tabii birkaç uyarı da yapmamız gerekiyor.

Dizi, ilk bölüm itibarıyla yavaş bir tempoya sahip. Belki ilk bölümü izlerken kafanızda nasıl bir ilerleyiş olacağını düşünüyorsunuzdur, ama ters köşe olma ihtimaliniz çok yüksek. Zira ikinci bölümden itibaren oldukça şiddetli bir macera başlıyor ve son bölüme kadar da şiddet seviyesi artıyor diyebiliriz.

Daha evvel yaptığımız bir haberimizde, diziyi kısaca şöyle özetlemiştik:

“Dizi, maddi durumu çok kötü ve hayatı da iyi gitmeyen pek çok kişinin ‘kolay para’ umuduyla gizemli bir yarışmaya katılmasını temel alıyor. Kazanan kişi, yaklaşık 40 milyon dolarlık ödülün de sahibi olacak. Peki bu o kadar kolay mı, kesinlikle değil. Beklenmedik olan ise, bu oyunun “ölümcül” detaylara sahip olması.”

Squid Game Dizisindeki Telefon Numarasını Ararsanız Ne Oluyor, Denediniz Mi?

Diziyi izlemeye başladığınızda (Ya da izlediyseniz), bu yarışmaya katılmak için verilen kart üzerindeki telefon numarası dikkatinizi çekmiştir. Bilirsiniz, geçmişten günümüze, film ya da dizilerde yer alan bu telefonları merak üzerine arayanlar olur. Zaman zaman da beklenmedik detaylar ortaya çıkar. İşte aynı şey, Squid Game dizisi için de yapıldı ve meğerse bu numarayı normal yaşantısında kullanan biri varmış.

Koreli Money Today sitesinde yer verilen bilgiler, dizideki numarayı normal hayatında kullanan birinin olduğunu ve dizi sebebiyle son dönemde çok zor günler geçirdiğini dile getirdi.

İsmini vermek istemeyen ve bu telefon numarasını kullanan kişi,

“7 gün, 24 saat boyunca durmadan mesajlar ve telefon aramaları alıyorum. Bu sebeple gündelik hayatıma devam etmekte zorlanıyorum. Bu numara, benim 10 senedir kullandığım numaram ve dolayısıyla bu duruma çok şaşırdım.”

Numaranın sahibi, her gün yaklaşık 4 bin aramanın geldiğini ifade ederken, o sıra dizinin varlığından haberdar olmadığını da ekliyor. Dolayısıyla ilk etapta neyin ne olduğunu anlayamamış olması da şaşkınlığının bir diğer sebebi.

Tabii özel bir numaranın bir dizide izinsiz olarak paylaşılması, haliyle bir mahkeme sürecini ve tazminatı doğurabilir. Bu sebeple de Netflix, ilk etapta 847 dolar, ikinci etapta da 4240 dolar ödemeyi teklif etmiş. Bunlar haliyle pek tatmin edici teklifler değil.

Netflix, şu an hem numara sahibiyle sorunları düzeltmek hem de dizideki numarayı değiştirip sorunsuz bir çözüm bulmak için çalışıyor.

> Instagram Kids Konusunda Çocuklara Kötü Haber Geldi!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here