PlayStation 5 Bulmak Zorlaşıyor. PS5, Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı!

Bedava PlayStation 5 ve PlayStation 4 Oyunları! Hemen İndirin!

PlayStation 5, Sony’nin yeni nesil konsolu ve büyük bir ilgi görüyor. Öyle ki, PlayStation tarihini değiştiren yeni bir rekora imza attı!

.

PlayStation 5, ya da kısa adıyla PS5, 12 Kasım 2020 itibarıyla oyun severlerin beğenisine sunuldu. Yeni nesil oyun kavramını konsolda sunmak isteyen Sony, bunu kendi Exclusive oyun (Platforma özel oyun) stüdyolarının hazırladığı ürünlerle de destekliyor.

Milyonlarca oyuncunun satın aldığı ve şu an için milyonlarca oyuncunun da hayallerini süsleyen bu konsol, Birleşik Krallık’ta yeni bir rekora imza attı ve deyim yerindeyse PlayStation konsol tarihini değiştirdi.

Eurogamer’da yer verilen habere göre PS5, Birleşik Krallık’ta çok hızlı satıldı ve 1 milyon satış barajını geride bıraktı. Ayrıca ürün, Birleşik Krallık’ta şimdiye dek “En hızlı satılan PS konsolu” unvanının da sahibi oldu.

Bir de karşılaştırma bilgisi vermemiz gerekirse PlayStation 5, ilk 39 haftalık dilim sonucunda 1 milyon satışı geride bıraktı. PS4 ise, aynı bölgede, 42 haftada 1 milyon satış barajını geçebilmişti.

PlayStation 5'i Bulmak Zorlaşıyor. PS5, Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı!

Sony, 18 Temmuz itibarıyla verdiği bilgide, PlayStation 5 konsolunun toplamda 10 milyon satışı geride bıraktığını duyurmuştu. Güncel verilerin duyurulmasıyla birlikte bu rakamın da daha yukarılara çıktığını göreceğiz.

Öte yandan, an itibarıyla pek çok oyuncunun PS5 hayali kurduğunu söylemiştik. Bunun tek sebebi fiyatlar değil aslında. Ürün, dünya çapında ciddi bir stok sorunuyla karşı karşıya. Yani sıfır ürün bulabilmek çok zor. Bulanlar gerçekten şanslı ve böyle bir ortamda, bu durumdan yararlanmak isteyenlerin yüksek fiyatlı satışlarıyla da karşılaşabiliyoruz.
Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, bir süre önce verdiği bilgilerde,

“PlayStation 5, önceki platformlarımıza kıyasla çok daha hızlı satılıyor ve pek çok kişiye erişiyor. Yine de, PS5’e olan talep, arzdan daha fazla ve bu sebeple yapmamız gereken çok iş var” demişti.

Dünya çapında pek çok sektörde olduğu gibi video oyun teknolojileri tarafında da çeşitli sorunlar var. Bunlar da üretim ve tedarik tarafında sorunlar oluşturuyor. Haliyle bunda kovid pandemisinin de payı büyük. Yine de Sony, stokları artırmaya yönelik çalışmalar yaptığını ifade etmişti. Muhtemelen yakın zamanda daha fazla PlayStation 5 stoğu piyasaya sürülecek.

> Instagram Kids Konusunda Çocuklara Kötü Haber Geldi!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here