Squid Game Gündeme Oturdu! Bakın Bu Dizi Neler Sunuyor?

Squid Game video oyunu

Squid Game, son günlerde sosyal medyada gündemi belirleyen dizilerden bir tanesi. Yalnızca Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de ilgiyle takip edilen bir diziden söz ediyoruz.

Güney Kore yapımı olan bu dizi, 17 Eylül Cuma günü itibarıyla Netflix’te yayımlandı. Türkçe dublaj seçeneği de bulunan yapım, gerilim – dram türünde ve gerçekten de izleyiciyi etkileyen sahnelere sahip. Tabii spoiler olmaması için size detay vermiyoruz.

Hwang Dong-hyuk tarafından yönetilen dizide, başrolleri Lee Jung-jae, Park Hae-soo ve Wi Ha-joon paylaşıyor.

Dizi, maddi durumu çok kötü ve hayatı da iyi gitmeyen pek çok kişinin “kolay para” umuduyla gizemli bir yarışmaya katılmasını temel alıyor. Kazanan kişi, yaklaşık 40 milyon dolarlık ödülün de sahibi olacak. Peki bu o kadar kolay mı, kesinlikle değil. Beklenmedik olan ise, bu oyunun “ölümcül” detaylara sahip olması.

Dizinin geleneksel bir çocuk oyunundan esinlenilerek hazırlanıldığını da belirtelim.

Squid Game, şu an Netflix’te toplamda 9 bölümle yer alıyor. Pek çok bölüm yaklaşık 1 saat uzunlukta ve bir bölümün de 32 dakika olduğunu söylemeliyiz.

Squid Game Gündeme Oturdu! Bakın Bu Dizi Neler Sunuyor?

Squid Game 2. sezon gelecek mi?

Squid Game, henüz çok yeni bir dizi olduğu için 2. sezon için yapılmış bir duyuru şu an bulunmuyor. Ancak şu sıralar dizinin en çok izlenenler arasında yer aldığı düşünüldüğünde, muhtemelen Netflix’ten 2. sezon için sipariş gelecektir.

Squid Game, ilk olarak 2019 yılında duyurulmuştu ve geçtiğimiz günlerde de ilk kez yayımlandı. Demek ki 2 yıl civarı bir süreçte hazırlanarak yayımlandı. Haliyle de bir sonraki sezon için çalışma yapılırsa, bu da muhtemelen erken 2022 sonlarına doğru bizlerle olabilir. Mesela yine eylül ayı tercih edilebilir.

Serinin yaratıcılarından ve yönetmeni olan Hwang Dong-hyuk, bir süre önce diziyle ilgili Koreli YTN’ye bilgiler vermiş ve dizinin konusunu ilk kez 2008 yılında düşündüğünü söylemişti. Ayrıca, birden fazla sezonun hazırlanması için de bolca zamanı olduğunu da dile getirdi. Belki de elinde 3-4 sezonluk materyal hazırdır?

Daha fazla detay oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Açıkçası biz de ilk sezondan oldukça etkilendik ve sizin de müsait zamanlarınızda izlemenizi tavsiye ederiz.

> Avrupa Komisyonu, iPhone 14 İle Apple’ı Zorlayabilir! Peki Neden?

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here