La casa de papel Bitti Mi, Yeni Bölümler Gelecek Mi?

La casa de papel, İngilizce adıyla da Money Heist, tüm zamanlarda Netflix’in en popüler dizi serilerinden bir tanesi.

Yakın zamanda 5 bölümden oluşan yeni sezonu yayınlanan seri, yine hayranlarını büyük bir heyecan ve biraz da üzüntüyle karşılaştırdı. Peki, bu 5 bölüm, serinin sonu anlamına mı geliyordu? Yoksa seri devam mı edecek?

Rahatlıkla söyleyebiliriz ki La casa de papel, yoluna bir süre daha devam edecek. Zaten eğer şu anki en güncel sezonu izlediyseniz, son bölümün finalinde de serinin devam edeceği bilgisi veriliyordu. Dizinin son 5 bölümden oluşan final sezonu, 3 Aralık 2021 tarihi itibarıyla yayımlanacak.

Bu arada, 2018 itibarıyla La casa de papel’in Netflix’te en çok izlenen ‘İngilizce olmayan’ dizi olduğunu ve genel klasmanda da platformun en çok izlenen serilerinden olduğunu belirtelim.

La casa de papel 6. sezon gelecek mi?

La casa de papel’in serüveni, aralık ayında yayınlanacak son 5 bölüm ile tamamlanacak. 6. sezonun geleceğine dair herhangi bir duyuru bulunmuyor, ama öte yandan bir spin-off, yani seriyle ilgili bir yan projenin gelebileceği de şimdiden konuşuluyor.

Serinin yaratıcısı olan Álex Pina’ya göre serinin 6. sezonu olmayacak. Esquire’e konuşan Pina, final bölümünü mükemmel şekilde hazırlayabilmek için tam 33 kez baştan yazdığını belirtti. Yani final için çok fazla uğraşılmış ve belli ki bu uğraşın çöpe gitmesi istenmiyor. Gerçekten “gerçek bir final” sunulmak isteniyor. Mükemmel derken, aslında “Acı verici” olacağını da ekliyor. Sanıyoruz sevilen pek çok karakter daha ölecek.

La casa de papel

Pina, diziye çok büyük bir ilginin olduğunu biliyor ve aslında bunun “final” için doğru zaman olduğunu belirtiyor. Yani tam da herkes devamını isterken ve büyük ilgi varken, zirvedeyken bitirmenin en iyi yöntem olduğunu düşünüyor. Zaten yapımcılar da bunu planlamışlar. Yoksa tabii ki dizi devam etse, yine milyonlarca izleyeni olacaktır.

Yine de Pina, bir yan ürün, yani karakterleri temel alan dizilerin hazırlanabilme ihtimalini yalanlamıyor. Bazı karakterleri odak alan dizilerin yapılma ihtimali bulunuyor ve bunun da karakterlerin güçlü kimlikleri sayesinde olabileceğini belirtiyor.

Dizi ülkemizde öyle seviliyor ki, La Hay De Maske adında ilginç bir komedi filmine de esin kaynağı oldu

Dizinin ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi var ve aralık ayında son bölümleri Türkçe dublaj seçeneğiyle Netflix’ten izleme şansımız olacak.

Bu arada, hayran kitlesinin büyüklüğünden söz etmişken, ülkemizde “La Hay De Maske” ismiyle ilginç bir filmin hazırlanmakta olduğunu da belirtelim. Komedi türündeki filmdeki karakterlerin isimlerinin de İzmir, İstanbul, Yozgat ve Sivas gibi şehirler olması bekleniyor. Ne derece başarılı olur, orası muamma. Kendi düşüncemizi paylaşmamız gerekirse, bu tip yapımların başarılı olma şansı çok az.

> Avrupa Komisyonu, iPhone 14 İle Apple’ı Zorlayabilir! Peki Neden?