Huawei Nova 10 Tanıtıldı: Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!

Huawei Nova 10

Uzun süredir beklenen orta segment performans modelleri Huawei Nova 10 serisi tanıtıldı. İşte yeni modellerin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Ülkemizde uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli fazla olduğunu biliyoruz. Her ne kadar ülkemizde dolar kuru artmış olsa da, orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modeller arasında, Huawei Nova serisi modellerinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda birçok sızıntıya konuk olan Huawei Nova 10 serisi tanıtıldı. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen modeller hakkında tüm detaylar.

Huawei Nova 10 Tanıtıldı: Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!

Huawei Nova 10 serisi ile sunulacak olan Nova 10 ve Nova 10 Pro modelleri hakkında zaten uzun süredir ortaya çıkan detaylar mevcuttu. Sonunda söz konusu modeller tanıtıldı. Artık hakkında bütün ayrıntılara sahibiz. Huawei Nova modeli 120 Hz tazeleme oranına sahip 6.67 inçlik OLED bir panel ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu delikli ekran tasarımında bulunan kamerası 60 MP çözünürlüğünde. Serinin Pro modelinde ise 6.78 inçlik biraz daha büyük bir ekran karşımıza çıkıyor. Ön tarafında iki tane kamera bulunan model 60 MP ön kameraya sahip olan modelin yanında 8 MP portre kamerası da bulunuyor.

Huawei Nova 10

Arka tarafında bulunan kameralara baktığımızda ise, her iki telefonda da 50 MP ana kamera, 8 MP geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik kamerası bulunuyor. İşlemci tarafına baktığımızda ise genellikle orta segment 4G cihazlarda sıklıkla karşımıza çıkan Qualcomm imzalı Snapdragon 778G yongası iki cihazda da bulunuyor. 128 GB ve 256 GB dahili depolama olmak üzere iki varyant ile gelecek olan modelin, uygun fiyata satışa sunulacak modeller arasında yer alacağını belirtelim.

Pil tarafına baktığımızda ise Nova 10 modelinde 4000 mAh’lik 66W hızlı şarj desteğine sahip hızlı şarj desteği sunuluyor. Serinin Pro modelinde ise 100W güç ile karşımıza çıkan 4500 mAh’lik bir batarya bulunuyor. Fiyat tarafına baktığımızda ise Nova modelinin 128 GB’lık versiyonu, 400 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. 256 GB versiyonu ise 448 dolar civarında. Serinin Pro modelinin 128 GB dahili depolamalı varyantında 550 dolarlık bir fiyat mevcut. 256 GB versiyonu ise 600 dolardan satışta. Serinin önceki modellerinin Türkiye’ye geldiğini biliyoruz. Bu yüzden Nova 10 serisinin de Türkiye’de de satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Bitcoin En Kötü Zamanlarını Yaşıyor: İşte Tahminler

>> Giriş Segment Akıllı Telefon Alınır mı: 3000 TL’ye Canavar?