Surface Pro 8 ve Surface Go 3’ün Özellikleri Sızdırıldı


Microsoft’un 22 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağı Surface Pro 8, Surface Go 3 ve Surface Duo 2’nin özellikleri sızdırıldı.

Bildiğiniz gibi Microsoft bu hafta yeni Surface modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. 22 Eylül’de düzenlenecek etkinlikte hangi ürünlerin tanıtılacağı konusunda Microsoft cephesinden resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, bugüne kadar aldığımız bilgilere bakarak bu etkinlikte kesin olarak Surface modellerinin tanıtılacağını söyleyebiliriz. Akıllardaki asıl soru ise Microsoft’un tanıtacağı bu yeni Surface modellerinin hangileri olacağı. Ancak gelen son bilgilerle birlikte bu soru işareti de büyük ölçüde ortadan kalkmış durumda.

Etkinliğe iki gün kala Microsoft’a yakın kaynaklar tarafından sızdırılan bilgiler, hem tanıtılacak modeller hem de bu modellerin özellikleri hakkında önemli bilgiler ortaya çıkardı. Görünüşe bakılırsa tanıtılacak bu yeni modellerden biri Surface Pro 8 olacak. Bu sızıntıyla birlikte gelen görsel Pro 8’in tasarıma dair de ipuçları veriyor. Pro 8, son dönemde çıkan diğer Surface modelleri gibi oldukça ince bir ekran çerçevesine sahip olacak. Tabletin 13 inçlik ekranı 120Hz yenileme hızıyla dikkat çekecek gibi duruyor. Pro 8, Windows 11 kurulu olarak raflardaki yerini alacak. Tabletle ilgili ortaya çıkan bir diğer detay da değiştirilebilir SSD’ye sahip olacak olması. İşlemci tarafında ise kullanıcıları Intel’in 11. nesil Core işlemcisi bekliyor olacak.

Surface Pro 8, Surface Go 3 ve Surface Duo 2 ile Birlikte Tanıtılacak

22 Eylül’de tanıtılacağı ortaya çıkan diğer modeller ise Surface Go 3 ve Surface Duo 2 oldu. Bugün gelen sızıntılarla birlikte bu iki modelin de özellikleri ortaya çıktı. Görünüşe göre Pro 8 gibi Go 3 ve Duo 2 de önceki modellere kıyasla daha gelişmiş özelliklerle geliyor.

Surface Go 3, geliştirilmiş özelliklerine rağmen Sufrace serisinin bütçe dostu modeli olmaya devam edecek. Go 3, işlemci olarak iki farklı alternatife sahip olacak. Bunlardan biri Pentium Gold 6500Y işlemciye, diğeri ise Intel Core i3-10100Y’ye sahip olacak. i3 versiyonunda maksimum RAM kapasitesi 8 GB olacak. Dahili depolama konusunda ise 64 ve 128 GB SSD olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Grafik işlemcisi ise Intel UHD Graphics 615 yongası. Ekran boyutu 10.5 inç olan tabletin çözünürlüğü 1920×1080. Pro 8’de olduğu gibi Go 3 de Windows  yüklü şekilde gelecek. Teknik özellikleri Go 2’ye göre çok daha iyi olan Go 3 tasarım konusunda ise kayda değer bir değişiklik sunmayacak gibi duruyor. Gelen sızıntılar Go 2’yle benzer bir modele işaret ediyor.

Son olarak Duo 2’ye gelecek olursak, gelen son sızıntılar Microsoft’un çift ekranlı Android cihazının kablosuz şarj özelliğine sahip olacağına işaret ediyor. Ayrıca Surface Pen desteği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Sızan belgeler ayrıca 5G desteği ve NFC özelliğini de doğruluyor.

22 Eylül’de tanıtılacak modeller bu üçüyle sınırlı kalmayacak gibi duruyor. Çünkü Surface Book 4 de kısa süre önce sızdırılan görselleriyle gündemimize gelmişti.

Microsoft Windows 11 ’i tanıttı! Tüm detaylar burada


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here