Tapo Care Bulut Depolama Hizmeti Kullanıma Sunuldu

TP-Link, Tapo kameralar için bulut depolama hizmeti olan Tapo Care’i tüm dünyada pazara sundu. Kişi algılama, bebek ağlaması algılama, hareket izleme ve gizlilik bölgesi özelliklerine sahip yapay zeka tabanlı Tapo Care, 30 gün boyunca ücretsiz denenebilecek.

TP-Link Tapo Care’i tüm dünyada pazara sundu. Tapo kameralar için çığır açan bir bulut depolama hizmeti olan Tapo Care, akıllı birçok işlevi destekliyor ve Tapo kamera kullanıcılarına avantajlar sağlıyor. Bulutta 30 günlük video depolama olanağı sağlayan hizmet, kişi algılama, bebek ağlaması algılama, hareket izleme ve kullanıcıların mahremiyetlerinin korunması için gizlilik bölgesi gibi özelliklere sahip. Tapo Care, daha gelişmiş işlevlerle kullanıcıların kamera kullanım deneyimlerini daha yüksek seviyeye çıkarmaya yardımcı oluyor.

Tapo Care 30 Günlük Bulut Video Arşivi

Tapo Care, kullanıcıların depolama alanı sınırı sorununa çözüm sağlıyor. Kamera açıkken yakalan tüm anlar TapoCare tarafından saklanabiliyor. Kamera durumundan bağımsız olarak kullanıcılar kaydedilen videoları her yerde, her zaman kontrol edebiliyor. Üstelik güvenli bulut hizmeti sayesinde yüzde 100 gizlilik korunuyor.

Gelişmiş AI (Yapay Zeka) İşlevleri

TapoCare hizmeti, kamera kullanıcılarının gelişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış. Tapo Care algoritması, kişi tespiti, bebek ağlaması tespiti ve mahremiyet bölgesi gibi işlevleri destekleyecek şekilde güncellendi.

Kişi Tespiti

Tapo Care’deki kişi algılama işlevi, birçok standart güvenlik kamerasında bulunan geleneksel hareket izleme işlevinin güncellenmiş ve gelişmiş hali. Kullanıcılar kişinin hareketini hassas bir şekilde izleyebiliyor ve bildirimler yalnızca gerektiğinde telefona gönderiliyor. Bu sayede daha doğru bildirimler alan kullanıcılar, ev güvenliklerini koruyabiliyorlar.TP-Link Tapo Care Bebek Ağlama Bildirimi

Tapo Care Bebek Ağlama Bildirimi

TapoCare, geleneksel Tapo kameralarına yeni bir işlev daha ekledi ve bebek ağlamasını saptayıp bildiren bir işlev tasarlandı. Böylece Tapo kameralar, kişi algılama ve bebek ağlama işlevlerini birleştirerek bir bebek monitörüne dönüşüyor. Çocuk ağladığında, anne-babalar anında bildirim alarak bebeklerini kontrol edebiliyorlar.

Gizlilik Bölgesi Koruması

Kullanıcıların mahremiyetinin korunması, Tapo’nun odaklandığı önemli bir konu. TapoCare, bulut hizmeti sağlayıcısına sahip olarak kullanıcıların gizliliğini koruyor. Ayrıca kullanıcılar, belirli alanların kaydedilmesini önlemek için özelleştirilebilir bölgeler belirleyebiliyorlar ve Tapo bu blok bölge uygulaması için kullanıcıları teşvik ediyor.

Tüm dünyada hizmete sunulan TapoCare hizmetini, Tapo kamera kullanıcıları 30 gün boyunca ücretsiz test edebilecekler.  Bunun için iOS ve Andorid destekli Tapo uygulaması içinde yer alan Tapo Care banner’ına tıklamaları yeterli olacak. Test sürecinin sonunda ise belirlenen ücretlerle hizmet devam edecek.

İlgili Haberler

>> TP-Link’ten Bluetooth 5.0 Destekli Yeni Adaptör