TCL 20 5G teknik özellikleri ve tasarımıyla görüldü!

TCL 20 5G teknik özellikleri ve tasarımıyla görüldü!

TCL 20 5G
Google News Abone Ol

TCL’nin, 2020’nin başlarında CES 2021’de tanıtılması beklenen TCL 20 5G modeli hakkında ilk detaylar belli oldu. İşte özellikleri.

Ocak 2021’de tanıtılması beklenen yeni model hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. TCL 10 serisi modelleriyle büyük bir ivme kazanan TCL, 20 serisinin ilk modeli ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ocak 2021’de birçok dev markanın uzun süredir beklenilen modelleri piyasaya sürüleceğinden dolayı TCL için zorlu bir sınav olacak diyebiliriz. Her ne kadar TCL, 10 serisinde aradığı ilgiliyi yakalasa da, aylardır beklenilen modeller ile aynı dönemde satışa sunulacak olması işleri tersine sürebilir. Fakat cihazın özelliklerine ve TCL’nin daha önce piyasaya sürdüğü modellerin fiyatları ile karşılaştırdığımızda, giriş-orta seviyesi yeni model uygun fiyata satışa sunulacaktır.

TCL 20 5G

TCL 20 5G neler sunuyor

Cihazın dış görünüşünü incelediğimizde, ince çerçeveye sahip delikli bir ekran tasarımı görmekteyiz. Aynı zamanda ön panel, Full HD + çözünürlüğüne ve 6,67 inçlik bir boyuta sahip olacak. Ekranın üst tarafında ise tam ortaya konumlandırılmış 8 MP çözünürlüğünde bir ön kamera bulunuyor. Cihazın sağ tarafında güç tuşu / parmak izi sensörü ve ses açma kapama tuşları bulunuyor. Sol tarafında ise SIM kart yuvası ve Google Asistan tuşu bulunmakta. Cihazın arka tarafına baktığımızda ise TCL’nin diğer modellerinden farklı olarak dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu görmekteyiz. Genelde TCL’nin önceki modellerinde yatay kamera kurulumu kullanıyordu. 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro lens olmak üzere 3 adet kamera bizleri karşılıyor. Bu üç kameranın altında ise bir adet LED flaş bulunmakta.

TCL 20 5G

Cihazın teknik özelliklerine bakacak olursak, Snapdragon 690 yonga setinden güç aldığını görmekteyiz. Adından anlaşılacağı üzere 5G desteği ile gelen TCL 20 5G modeli, 6 GB RAM’e sahip olacak. Aynı zamanda 128 GB / 256 GB dahili depolama seçeneklerinin olması bekleniyor.

6-9 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek olan CES 2021’de (Tüketici Elektroniği Fuarı) çevrimiçi olarak tanıtılacak TCL 20 5G’nin ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

İlgili Haberler

>> TCL 10 SE Türkiye’de satışa sunuldu!

>> TCL, Dünyanın ilk sarılabilir telefonunu takipçileriyle paylaştı.


CEVAP VER