TCL TAB 10S Neler Sunuyor? Yorumlar ve İnceleme yazımız burada


TCL TAB 10S geçtiğimiz dönemde kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bizler de sizler için bu yeni ürüne yakından bakmaya karar verdik. Bakalım bu yeni ürün 1500 TL fiyatına karşın neler sunuyor. 

TCL TAB 10S uygun fiyatı ile karşımıza çıkan bir Tablet PC. Özellikle uzaktan eğitimin bu denli fazla yapıldığı bir dönemde öğrenciler bu ürüne rağbet edebilirler. Bir telefondan çok daha büyük 10 inç ekranı ile daha fazla içerik ekran üzerinde görüntülenebilir.

Tabletin 10.1 inç genişliğindeki ekranı 1920 x 1200 piksel çözünürlüğe sahip. BU çözünürlük değeri bu tarz bir ürün için gayet yerinde. Ayrıca ürünün 224 ppi değeri de bu ekran çözünürlüğü destekler nitelikte ve orta seviyede iyi bir çözüm sunuyor. TCL TAB 10S

TCL TAB 10S 8 Çekirdekli İşlemciye Sahip

Tabii ki bir Tablet PC’nin performansı kullandığı işlemci ile ölçümleniyor. TAB 10S üzerinde MediaTek MT8768 işlemci kullanılmış durumda. BU işlemci 4x Cortex A53 2.3 GHz ve 4x Cortex A53 1.8 GHz frekans hızlarına sahip çekirdeklerden oluşuyor. Performans testlerine baktığımızda işlemcinin bu tarz bir tablet için tam bir fiyat /performans çözümü sunduğunu söyleyebiliriz. Tablet PC Antutu V8’de 91.600 puan alıyor. Bu işlemciye 3 GB bellek ve 32 GB depolama alanı destek veriyor.

Android 10 işletim sistemine sahip Tablet PC’nin ön tarafında 5 MO f2.2 ve arka bölümde 8 mp f2.0 kamera bulunmakta. Bu kameraların performansı orta değerlerde. Hem selfie hem de ana kamera günlük sosyal medya paylaşımlarınız için işinizi görecek düzeyde.

Ürünün boyutları ve ağırlığına baktığımızda: 241.0 x 158.6 x 8.3 mm ve 464 gram ağırlığı olduğunu görüyoruz. Bu boyut ve ağırlık değerleri gayet yerinde. Üst seviye tablet PC’lerde bile bu boyut ve ağırlık değerini yakalamanın güç olduğunu söylemeliyim. Özellikle ağırlık değerinin rakiplerine göre çok uygun değerde olduğunu belirtmemde fayda var.

Bizim incelediğimiz TCL TAB 10S sadece WiFi desteğine sahip modeli. Bunun yanı sıra ürünün Bluetooth 5.0 bağlantı desteği de bulunmakta. Ayrıca ürün üzerinde 8000 mAh’lık bir batarya kullanılmış ki bu bataryanın performansını fazlasıyla beğendiğimi söylemeliyim. Tablet PC tam dolum ile 8 saate kadar video oynatabiliyor ayrıca 2 haftaya kadar bekleme süresine sahip. TCL TAB 10S

Cihazın sahip olduğu ikili mikrofon ve hoparlör sistemi ile etkili grup iletişimi sağlanabiliyor. BU sayede görüntülü görüşme sırasında tablet başındaki kişi net olarak sesini karşı tarafına iletebiliyor ve sosunuz duyabiliyor.

Yazımızın başında bu tarz bir ürünün özellikle öğrenciler için biçilmiş kaftan olduğunu söylemiştik. Sıra geldi neden olduğuna. Tabii ki birinci kriter fiyat/ performans. Onu bir kenara koyun. Bunun yanında bağımsız bir ebeveyn kontrolü arayüzü de bulunmakta. Bu arayüz sayesinde öğrencilerin dinlenme zamanlarını yönetme seçeneği gibi ebeveynler çocuklarının çevrimiçi zamanını yönetebiliyorlar.

TCL TAB 10S ile Birlikte Bir de Kolay Kullanım İçin Kalem Geliyor

TCL TAB 10S, ayrıca ek üçüncü taraf aksesuarları desteklemek için POGO pin konektörlerinin yanı sıra ultra düşük gecikmeyle çalışan ve kağıt üzerinde hissiyatı veren bir kalem deneyim sunan TCL T-Pen stylus ile birlikte geliyor.v

TCL TAB 10S ekranı, gelişmiş göz güvenliği için gün ışığı ve düşük ışık koşullarında entegre parlaklık ve tonlama kontrolü ile akıllı göz koruması özelliğine de sahip. Mavi ışık olmadan titreşimsiz performans sunana bu özellik kullanıcıları ekrandan 9 inçten (25 santimetre) daha kısa mesafeye yaklaştıklarında uyarıyor.

Sonuç:

İyi özellikler sunan TCL TAB 10S özellikle uzaktan eğitim dönemindeki öğrencileri için biçilmiş bir kaftan. Bunun yanı sıra yüksek ekran çözünürlüğü başarılı görüntü kalitesini beraberinde getiriyor. Ayrıca tabletin sosyal platform ve dijital platform uygulamalarını sorunsuz çalıştırması büyük bir artı. Bunun yanı sıra hemen hemen tüm oyunları bu Tablet PC’de oynayabilirsiniz. TCL TAB 10S ‘in en güzel yanı ise uygun bir fiyat ile bizlerin beğenisine sunulması.

TCL TAB 10S özellikleri:

Ekran: 10,1 inç, 2000 x 1920 Piksel, IPS
İşlemci: MT8768
RAM: 3 GB
Depolama: 32 GB
Ön Kamera: 5 MP
Arka Kamera: 8 MP
Bağlantı: Wi-Fi 5, Bluetooth 5, USB Type-C
İşletim Sistemi: Android 10
Batarya: 8.000 mAh / 18 Watt

İlgili Haberler

>> TCL 10 SE Yorumları ve İnceleme: 2500 TL ‘nin Altında Satılan Telefon Bakın Neler Sunuyor

>> TCL 10 Plus yorumları ve inceleme: İyi performans, şık tasarım