Tecno, ilk performans odaklı akıllı telefonu Phantom X tanıtıldı: Türkiye’de yok satar!

Tecno Phantom X

Tecno performans odaklı, yüksek özelliklere sahip akıllı telefonu Phantom X tanıtıldı. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Tecno markası, genellikle uygun fiyatlı modelleri ile karşımıza çıkıyor. Ülkemizde de, Tecno Camon, Tecno Pova ve Tecno Spark gibi serilerin satıldığını belirtelim. Söz konusu marka, teknoloji devleri kadar ülkemizde parlamasa da, uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunduğu için ilgi odağı haline geldi. Tecno, sonuna Phantom X modeli ile gündeme geldi. Tecno’nun tanıttığı yeni modelin, uygun fiyatlı performans odaklı bir telefon olarak karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Henüz fiyatı belli olmayan modelin Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair de henüz bir bilgi bulunmuyor.

Tecno, ilk performans odaklı akıllı telefonu Phantom X tanıtıldı

Tecno, genellikle giriş seviye ve orta seviye telefonlar ile karşımıza çıkmaktaydı. Yakında karşımıza çıkacak olan yeni model de orta-üst seviye arasında bir model olarak karşımıza çıkacak. Her ne kadar amiral gemisi olarak nitelendiremesek de, ortaya çıkan özelliklerin tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazın ön panelini incelediğimizde, kavisli bir ekran yapısı karşılıyor. Sonra derece şık duran modelde, ikili ön kamera kullanılmış. Bunlar, 48 MP birinci kamera ve 8 MP geniş açılı ikinci kamera olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu kamera kurulumunun üstünde, küçük de olsa bir flaş ışığı bulunuyor. Söz konusu ekranın ise 6,7 inç büyüklüğünde olduğunu ve 90 Hz yenileme hızı ile kullanıcılarını karşılayacağını da belirtelim.

Tecno Phantom X

Tecno Phantom X modelinin arka tarafında ise, dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralar, 50 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 13 MP portre kamerası olarak sıralanmış durumda. Ayrıca pil tarafında 4.700 mAh batarya ve 33W hızlı şarj desteği de bulunuyor.

Tecno Phantom X

Phantom X modelinin işlemcisinde ise, MediaTek tarafından geliştirilen Gelio G95 yongasının bizleri karşıladığını görmekteyiz. Söz konusu işlemci her ne kadar amiral gemisi işlemci olarak görülmese de, Tecno’nun ürettiği telefonların performansına göre çok daha üstün bir işlemci olduğunu söylemek mümkün. 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama sunacak olan modelin fiyatı henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

>> TECNO Mobile 35 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’de yerli üretime başladı