Cyberpunk 2077 DLSS 2.2 ile Çalışabiliyor: İşte Yöntemi Burada

DLSS 2.2 ile Cyberpunk 2077 için önemsiz de olsa gelişim yakalamak mümkün

Nvidia’nın DLSS 2.2 sürümü ile Cyberpunk 2077 daha yüksek performansla çalışacak. Lakin hala resmi olarak gelmeyen bu özellik küçük bir mod yardımı ile hemen kullanıma açılıyor. Konu ile ilgili detaylar haberimizde…

Rainbow Six Siege yakın zamanda Nvidia’nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme teknolojisinin en yeni sürümüne geçti. Böylece oyun, DLSS 2.2 ile bir miktar daha performansı kazanmayı başardı. Lakin bu değişiklik güncellemenin henüz gelmediği DLSS destekli oyunlarda da çalışıyor. Yani Rainbow Six oyununun güncelleme dosyaları DLSS 2.2’yi diğer oyunlara da getirme imkanına sahip.

Meraklı kullanıcılar hemen bu güncellemeyi Cyberpunk 2077 ile denediler. Sonuçta gerekli dosyalar oyuna eklendiğinde performansta sınırlı da olsa artış ortaya çıktı. Bu yüzden gerekli riskleri alarak sizin de bu performans artışını elde etmeniz gayet mümkün.

Ünlü bir mod sitesi olan Nexus Mods isimli internet sitesi hemen gerekli dosyaları paylaşmaya başladı. Tabii ki bu dosyaları indirmek için öncelikle sitenin bir üyesi olmanız gerekiyor. Bu dosyaları kolayca oyuna eklediğinizde yeni sürüm DLSS’in avantajları emrinizde olacak. Ne var ki bu güncelleme kayda değer bir gelişme göstermese de minik bir adım olduğu kesin.

DLSS 2.2 ile Cyberpunk 2077 için önemsiz de olsa gelişim yakalamak mümkün

DLSS desteği olan her oyunda çalışan bu dosyalar tabii ki hemen performans sorunlarıyla bilinen Cyberpunk 2077’de denendi. RTX 2080 Super ekran kartıyla 4K çözünürlükte yapılan test çok büyük bir artış göstermedi. DLSS 2.1 ile ortalama 65.4 fps veren oyun 2.2 sürümünde 66.2 fps ortalamadaydı. Minimumda ise 2.1 ile 52.6 olan fps güncelleme ile 54.2’ye yükseldi. Bu tabii ki ortalamada verimin artığını gösteriyor. Nvidia yetkilileri de açıklamalarında bu güncellemeden yüksek bir performans sıçraması beklemememizi söylemişti.

DLSS ürün müdürü Henry C Lin bu güncellemenin denenebileceğini onayladı:

“Evet, bazılarının güncellemeyi farklı oyunlarda denediğini gördük. Bu büyük bir gelişim olmasa da zamanla ilerleyeceğinin bir kanıtı. DLSS daha iyi olmaya devam ediyor. Özellik gelişmeye, deneyim kazanmaya ve iyi sonuçlar vermeyi sürdürüyor.”

“Bu güncelleme temelde görsel kaliteyi yükseltmeyi hedefler. Bu güncelleme konusunda başka kayda değer bir duyuru yok. Çalışmamız içinde geliştiriciler güncellemeyi ilk olarak Rainbow Six ile sunmak istedi. Böylece 2.2 sürümünü ilk bu oyun aldı.”

Diğer haberler:

>> AMD DLSS Rakibi FidelityFX Super Resolution’ı Erkene Çekti

>> Epic Oyun Hilesi Karşısında Savaş Başlattı: Geliştiricilere Ücretsiz!