Tecno Phantom V Fold Sızdırıldı: Yeni Katlanır Telefon!

Tecno Phantom V Fold

Tecno Phantom V Fold modeli kanlı canlı görüntülendi. İşte akıllı telefon pazarının yeni katlanır telefonu hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Cep telefonlarımızın ekran boyutu arttıkça, her ne kadar kolay kullanım sağlasa da, kolay saklanmıyor. Hatta ”cebe sığmıyor” gerekçesi ile çoğu kullanıcı büyük ekranlı telefonlar almaktan vazgeçebiliyor. Son zamanlarda Samsung, Xiaomi, Motorola gibi devlerin ürettiği katlanabilir telefonlar bir hayli ilgi görmekte. Çünkü tüketicinin şikayet ettiği ”cebe sığmıyor” gerekçesini yok ederken, büyük ekran kullanım kolaylığını da sağlıyor. Katlanabilir ekran tasarımı son zamanların en işlevsel akıllı telefon tasarımlarından biri diyebiliriz. Öyle ki her geçen yıl satışları artmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Tecno’nun piyasaya bir katlanabilir akıllı telefon sunacağına dair sızıntılar mevcuttu. Fakat söz konusu modelin, tasarım ayrıntıları ve teknik özelliklerine dair herhangi bir detay bulunmuyordu. Bazı kaynaklara göre söz konusu modelin Galaxy Z Flip modeline benzer bir tasarım anlayışına sahip olacağına dair iddialar mevcuttu. Fakat ortaya çıkan görselleri incelediğimizde Tecno Phantom V modeli hakkında ortaya çıkan görselleri incelediğimizde söz konusu modelin Z Fold serisine benzer bir tasarıma sahip olacağını görüyoruz.

Tecno Phantom V Fold Sızdırıldı: Yeni Katlanır Telefon!

Tecno Phantom V Fold

Tecno Phantom V Fold modelinin tasarım ayrıntılarını inceldiğimizde, özellikle kamera tarafında Tecno Phantom modeline benzer bir kamera kurulumu karımıza çıkıyor. Tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, ön tarafında katlanan bir panel yer alırken, ekran kapağı kapatıldığında ise dar ve uzun bir ekran karşımıza çıkıyor. Bununla berbaer söz konusu modelin lansman tarihi hakkında da ortaya çıkan bilgiler mevcut

Tecno Phantom V Fold

Sızdırılan belgelere göre Tecno Phantom V Fold modeli 28 Şubat tarihinde tanıtılacak. Fakat global lansmanın gerçekleşeceği tarih ile alakalı henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat önümüzdeki aylarda Türkiye’ye giriş yapacağına dair tahminlerimiz mevcut. Katlanabilir akıllı telefonun pazarında ürün yelpazesinin genişlediği 2022 yılından sonra her markanın yavaş yavaş katlanır telefon üretmeye başladığı görmekteyiz. Umarız fiyat tarafında da standart telefonlar kadar bir düşüş yaşanır

İlgili Haberler

>> Honor Yeni Modeliyle Üst Segmente Meydan Okuyacak!