Honor Yeni Modeliyle Üst Segmente Meydan Okuyacak!

Honor

Honor markasının uygun fiyatlı ve performans odaklı gizemli modeli, henüz piyasaya sürülmemiş işlemcisi ile ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, amiral gemisi akıllı telefonlara benzeyen bir görünümün hakim olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü özellikle ekran tarafına baktığımızda son derece ince çerçeveler bizleri karşılıyor. Ayrıca çene bölgesi dediğimiz alt kısımdaki çerçevenin de bir hayli ince olduğunu söyleyebiliriz. Ekran ayrıntıları ile devam edecek olursak, kavisli bir ekran ile geliyor olması da, yine söz konusu modelin üst segment bir akıllı telefon gibi görünmesinde önemli bir rol oynamış. Çünkü yakında piyasaya sürülmesi beklenen yeni Honor modelinin, iki yanı da kavisli bir ekrana sahip olduğunu aynı zamanda bu kasayı, çok ince çerçeve ile süslediğini, dolayısıyla oldukça ince ve zarif bir tasarıma sahip olduğunu görmekteyiz.

Honor Yeni Modeliyle Üst Segmente Meydan Okuyacak!

Çin sosyal medya platformu olan Weibo’da Honor’un yeni modeline ilişkin, tasarıma ayrıntıları ve teknik özellikleri dahil olmak üzere bir çok ayrıntının sızdırıldığını belirtelim. İddialara göre yakında tanıtılması beklene hatta ülkemizde de satışa sunulacağına dair söylentiler dolaşan yeni Honor modeli, Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 6 Gen 1 yonga setine sahip olan. Qualcomm yapımı bu işlemcinin, orta segmentte yer alan fakat performans odaklı, oyun performansı konusunda sorun yaşatmayan modellerde kullanılacağını biliyoruz. Bu yüzden Honor’un yeni modeli de performans tarafında tatmin edecek bir güce sahip olacaktır. Bununla beraber yeni modelin diğer teknik özellikleri, de sızdırılmış durumda.

Honor

İddialara göre Honor yeni modeli, 6.000 mAh’lık devasa bir pil ile karşımıza çıkacak. Oyun odaklı bir telefon olmasa da işlemci olarak tatmin edecek model, bu oyun performansın ise devasa bir pil ile süslüyor. Honor’un yeni modeline koyulan 6.000 mAh’lik pil, söz konusu modelin uzun süreli oyun deneyimi yaşatmasını da amaçlıyor. 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile gelecek olan modelin, MWC’de tanıtılması bekleniyor. Artık üretim tarafında yavaş yavaş son adımlara gelinen model, test aşmasında. Önümüzdeki günlerde yeni modelin fiyatı ve Türkiye ihtimaline ilişkin sızıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Huawei Telefona Google Yükleme Yöntemi: Ambargoya Son!