Tecno Phantom V Fold: Uygun Fiyata Katlanabilir Ekranlı Telefon

Katlanabilir ekranlı telefonlar denildiğinde, akla gelen ilk iki üretici genellikle Samsung ve Huawei oluyor. Özellikle Samsung, son dönemde sıkı ataklar gerçekleştiriyor ve yeni ürünlerle 2023 yılında daha fazla kâr elde etmeyi hedefliyor. Peki bu pazardaki diğer oyuncular neler yapıyor dersiniz? Örneğin Tecno, katlanabilir ekranlı yeni telefonu Tecno Phantom V Fold’u görücüye çıkardı. Bu ürün, Samsung’un Galaxy Z Fold 4’e kıyasla daha büyük bir ekrana sahip ve üstelik neredeyse yarı yarıya daha ucuz. İşte detaylar…

Tecno Phantom V Fold, katlanabilir ekranlı telefonlar tarafında “uygun fiyatlı telefon” olarak boy gösterebilir. Zira ürün, 1100 dolarlık fiyat etiketine sahip. Ufak bir fiyat kıyaslaması yapmak gerekirse, Samsung’un Galaxy Z Fold 4’ünün yurt dışında 1800 dolar civarı fiyatlarda satıldığını görüyoruz. Ürünün ülkemizdeki satış fiyatı ise, 45 bin TL.

Tabii bire bir karşılaştırma yapmıyoruz, ama en azından farklı alternatiflerin olduğunu görmek de güzel.

Tecno Phantom V Fold: Daha Büyük Ekranlı ve Daha Ucuz Fiyata Katlanabilir Ekranlı Telefon

Tecno Phantom V Fold bize neler sunuyor?

Öncelikle şunu söylemekte yarar var ki bu ürün, “orta seviye katlanabilir ekranlı bir telefon” tanımlamasına uygun. Evet, bu tip telefonlarda “orta seviye” ibaresine pek alışık değiliz, ama bundan sonrası için alışsak iyi olacak gibi.

– Telefon, 299 gram ağırlıkta. Pek hafif bir telefon değil. Ekran tam açıkken 6.9mm kalınlıkta, kapatıldığında da 14.5mm kalınlıkta. Evet, kalınlık değeri de biraz fazla gibi.

– Cihazda 7.85 inç değerde LTPO AMOLED ekran bulunuyor. 2000 x 2296 çözünürlük sunan bu ekran, 388ppi değerde. Ekranı kapatıp ufak ekrana geçiş yaptığınızda, bu kez 6.42 inç değerde, 1080 x 2550 çözünürlüklü ve 431ppi değerdeki ekranla karşılaşıyorsunuz. Ekran koruması tarafında Corning’in Gorilla Glass Victus teknolojisine yer verilmesi de sevindirici. Zira en güncel teknoloji bu.

– Telefon, gücünü MediaTek’in 4nm olarak ürettiği Dimensity 9000+ çipsetinden alıyor. Ek olarak 256/512GB depolama ve 12GB RAM detayları mevcut. Verilerin hızlı okunması ve yazılması için UFS 3.1 teknolojisinin kullanıldığını da belirtelim.

– Tecno Phantom V Fold’un arka tarafında üçlü kamera sistemi var: 50+50+13MP değerde. Geniş açılı çekim, HDR çekim ve 4K 30FPS çekim gibi seçenekler sunuluyor. Ön tarafta da 16 ve 32MP değerde selfie kameralar var.

– 5000mAh pile sahip olan telefon, 45w kablolu hızlı şarj teknolojisine de sahip. Böylece 55 dakikada tamamen şarj edilebileceği bildiriliyor.

Peki bu ürünü Türkiye’de görebilir miyiz? Açıkçası şu an bunu bilmiyoruz. Yetkililer, ilk etapta ürünü Hindistan, Asya ülkeleri, Afrika ülkeleri ve Latin Amerika ülkelerinde satışa sunmayı planlıyor. Sonraki dönemde, Avrupa ülkeleri de gündeme gelebilir.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Özellikleri Neler Olabilir, Ne Zaman Çıkabilir? İşte Elimizdeki Bilgiler