Telefon Ekranınız Samsung OLED mi? Hemen Öğrenebilirsiniz: OLED Finder!

Telefonunuzun ekran teknolojisi hakkında bilginiz var mı? Örneğin cihazınızın ekranı, Samsung OLED üzerine mi inşa edilmiş, yoksa farklı bir teknoloji mi kullanılıyor? Eğer bilmiyorsanız, Samsung’un hazırladığı yeni websitesine giderek dakikalar içinde sonuca erişebilirsiniz: OLED Finder. Çünkü burada size pek çok farklı marka ve modelden oluşan liste sunuluyor.

Samsung, yeni bir web sayfasını yayına aldı. Bu sayfada, Samsung OLED ekran teknolojisi kullanan telefon modellerine yer veriliyor. Evet, yalnızca Samsung modellerinden söz etmiyoruz. Asus, Oppo, Xiaomi, Realme ve Vivo gibi üreticilerin modelleri de yer alıyor.

Önce üreticiyi seçiyor, ardından da kullandığınız modeli seçiyor ve böylece sonucu görebiliyorsunuz.

Siteye göz atmak ve ekranınızın OLED olup olmadığını öğrenmek için tıklayın.

Samsung OLED ya da değil! OLED kullanıyor musunuz?

Evet, siteye giriş yaptığınızda size ilk olarak bu soruluyor. Alt kısımda da cevabı bulabilmeniz için ilgili seçenekler konumlandırılmış.

Eğer cevap evet ise, tıpkı aşağıda gördüğünüz detaylara merhaba diyorsunuz. Zaten listede cihazınız yoksa, cevabı anlayacaksınızdır.

Telefon Ekranınız Samsung OLED mi? Hemen Öğrenebilirsiniz: OLED Finder!

“Harika! Samsung OLED kullanıyorsunuz, doğru bir seçim yaptınız. 10 OLED kullanıcısından 7 tanesi, dünyanın en iyi OLED görüntüleme teknolojisini, yani Samsung OLED Display’i kullanıyor.”

Peki neden Samsung OLED?

Yine sitedeki bilgilerden yola çıkarak bir özet sunmamız gerekirse…

Bu teknoloji, daha yüksek çözünürlük, daha iyi renkler ve daha net detaylar sunabiliyor. Daha iyi okunabilirlik imkânını sağlıyor.

LCD’ye kıyasla oldukça az katmana sahip ve bu sayede çevreci bir teknoloji olarak gösterilebiliyor. Dahası, mavi ışın filtrelemesi sayesinde, uzun süreli deneyimlerde dahi gözleri daha iyi koruyabiliyor.

Samsung, bu ekran teknolojisinin tıpkı hayat gibi parlak ve gerçek renkleri sunabildiğini ifade ediyor. Tabii ki daha fazla detayı, sayfaya giderek bulabilirsiniz.

Güney Koreli şirket, yıllardır ürettiği akıllı telefonlarında ve tabletlerinde OLED tabanlı görüntüleme teknolojilerine yer veriyor. Şirket, bildiğiniz gibi Display, yani görüntüleme bölümüne de sahip ve burada diğer üreticiler için ciddi miktarlarda üretimler gerçekleştiriyor. Öyle ki, müşterileri arasında Amerikalı Apple da var. Evet, bazı iPhone modellerinde de Samsung OLED kullanılıyor.

İlgili Haberler

>> Resident Evil 4 Chainsaw Demo İndir