En İyi Korku Oyunları: Bu Jenerasyonun En Korkunç 25 Oyunu!

IGN, bu jenerasyonun en korkunç 25 oyunundan oluşan listeyi paylaştı. Listede hoşunuza gidecek yapımlar olduğunu düşünüyoruz. Tabii hoşunuza gitmeyen, “Bunun burada ne işi var?” diye soracağınız oyunlar da olabilir.

Geçmişten günümüze hazırlanmış pek çok başarılı korku gerilim oyunu var. İlk düşününce akıllara Resident Evil ve Silent Hill gibi isimler geliyor haliyle. Tabii daha geniş kapsamda baktığımızda, özellikle son yıllarda hazırlanmış pek çok önemli bağımsız oyun var. Bazılarını oynamış olabilirsiniz, bazıları hakkında da hiç fikriniz olmayabilir… İşte IGN’in hazırladığı ve işinize yarayacağını düşündüğümüz en korkunç 25 oyun!

Ufak bir not eklemek gerekirse, bu liste, Kasım 2013’ten günümüze olan dönemi kapsıyor. Yani daha öncesinde hazırlanan ve büyük ilgi gören korku gerilim oyunlarına yer verilmemiş olması sizi şaşırtmasın.

En İyi Korku Oyunları: Bu Jenerasyonun En Korkunç 25 Oyunu!

En iyi korku oyunları: Bu jenerasyonun en korkunç 25 oyunu:

25. Observer
24. Echo
23. Anatomy
22. Layers of Fear
21. Prey
20. Stories Untold
19. SOMA
18. Amnesia: A Machine for Pigs
17. Bloodborne
16. Yomawari: The Long Night Collection
15. Little Nightmares
14. Until Dawn
13. The Last of Us
12. Doki Doki Literature Club
11. Five Nights at Freddy’s
10. The Forest
9. The Evil Within 2
8. The Evil Within
7. Detention
6. Resident Evil 7: Biohazard
5. Outlast 2
4. Resident Evil 2 Remake
3. Alien: Isolation
2. Outlast
1. P.T.

En iyi korku oyunları listesi hakkında ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz, ama genellikle güzel bir liste hazırlanıldığını söyleyebiliriz. Tabii şaşırdığımız detaylar da var. Örneğin P.T.’nin (Silent Hills) ilk sırada olması, diğer oyunlara haksızlık anlamını taşıyor. Zira P.T., yalnızca bir demoydu, tam sürüm halini alamadan iptal edilmiş bir yapımdı. Hal böyleyken, size onlarca saatlik gerilim ve korku sunabilen, tonla detaya sahip oyunların ilk sıraya layık görülmemesi garip.

Silent Hill 2 Remake yolda

P.T. iptal edilmiş olsa da, Silent Hill serisi için farklı çalışmalar sürüyor. Bloober Team tarafından hazırlanan SH2 Remake, önümüzü dönemde çıkışı merakla beklenen yapımlarından bir tanesi.

Unreal Engine 5 ile hazırlanan yapım, PC ve PlayStation 5 için raflarda yerini alacak. Resmi çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Öte yandan, SH evrenini konu alan farklı oyun çalışmaları da var. Hatta filmler de planlanıyor.

En iyi korku oyunları hakkında sizin düşünceleriniz neler?

İlgili Haberler

>> Telefon Ekranınız Samsung OLED mi? Hemen Öğrenebilirsiniz: OLED Finder!