Telefon Görüşmeleri Esnasında Audiomoji Kullanabileceksiniz

Google, telefon görüşmelerinizi daha eğlenceli hale getirmek, anlık tepkilerle eğlenebilmeniz için yeni bir çalışma içinde. PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre şirket, yakın zamanda audiomoji özelliğiyle boy gösterebilir. Evet, yazılı mesajlaşmalarda emojiler kullanıyoruz. Peki sesli görüşmelerde audiomoji’lere ne dersiniz?

Sık sık telefon görüşmeleri yapan biri misiniz? Peki zaman zaman, “Tam da şu cümle bittikten sonra bir efekt sesi olsaydı da kullansaydım.” dediniz mi hiç? Ya da şöyle örnek verelim. Yerli talk show’ları bilirsiniz. Hani bir şeyler konuşulur ve cümle bittikten sonra da orkestra bir müzik yaparak noktayı koyar. İşte buna benzer bir sistem, telefon görüşmelerine gelebilir. Tabii sadece Android telefon modellerine.

PhoneArena’daki bilgilerin devamında, birkaç audiomoji örneğinden de söz ediliyor
Alkış, kutlama, davul, gülme, kaka ve üzülme.

Evet,  audiomoji ilginç olabilir. Durumlara göre örneğin bu sesleri kullanarak o anki tepkinizi biraz da mizahi bir dille verebileceksiniz. Tabii bu çalışmalar finale erdirilir ve son kullanıcı için yayınlanırsa.

Merak edilen bir konu ise, telefon kulağımızdayken bu sesleri aktifleştirmek için nasıl bir kontrol şeması sunulacak. Zira kulaktayken zor olabilir. Tabii kulaklık takıyor ve o esnada ekranla ilgileniyorsak kolay olacaktır. Öte yandan, sesi hoparlöre verip konuşma gerçekleştirirken de yönetmek kolay olur. Bakalım audiomoji için şirketten bir açıklama gelecek mi.

Telefon Görüşmeleri Esnasında Audiomoji Kullanabileceksiniz

Gmail kapanıyor mu sorusu yersiz. Merak etmeyin, kapanmıyor!

Techcrunch’taki bilgilere göre Google, Gmail Basic HTML sürümünün kullanımını bitiriyor. Bu, standart özelliklere sahip ve özellikle düşük bağlantı imkânları olduğunda kullanılabilen bir sürümdü ve hem PC’lerden hem de mobil cihazlardan erişilebiliyordu. Ama şunu da unutmamak gerekiyor ki artık 2024 yılındayız ve deneyimlerimiz her geçen gün gelişiyor. Hal böyle olunca, bu eski HTML sürümüne de pek ihtiyacın olmadığı düşünülmüş. Böylelikle de artık kullanım dışı bırakılmasına karar verilmiş. Zaten Google’ın destek sayfasında da Gmail’in son sürümüne geçiş yapılacağı bildiriliyordu.

Gmail Kapanıyor mu Sorusu Endişe Yarattı. Endişe Etmeyin!

Google, şu sıralar ürünlerine yapay zekâ entegresi gerçekleştirerek daha kolay deneyimler ve daha gelişmiş sonuçlar sunma düşüncesinde. Bu kapsamda şirket, geçtiğimiz ay Duet AI özelliğini sunmuş ve bu sayede e-mail yazım süreçlerine katkı sağlamıştı. Öte yandan Gemini (Eski adıyla Bard), geçtiğimiz hafta itibarıyla Google hesaplarına entegre edildi. Böylelikle eski e-mail’leriniz hakkında sorular sorarak kolay aramalar gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabii YouTube, Google Drive ve diğer servisler için dahası da mümkün.

Gmail kapanıyor mu sorusuna Gmail’den yanıt: “Buradayım.”

Evet, Gmail’in resmi X hesabından paylaşılan mesajı aşağıda görebilirsiniz. Bu arada, bu hesapta e-mail servisiyle ilgili pek çok bilgiyi de bulabilirsiniz. Mevcut özellikler ne işe yarıyor, daha iyi kullanım için neler yapılabilir ve tehlikelerden uzak durabilmek için nelere dikkat edilebilir, bu gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Barbie Telefonu İster Misiniz? İşte İlk Detaylar