Tesla Fabrikasına Saldırı Düzenlendi: İşte Tüm Detaylar!

Tesla Fabrikasına Saldırı Düzenlendi: İşte Tüm Detaylar!

Tesla fabrikasına saldırı
Google News Abone Ol

Bugün gelen son haberlere göre Kaliforniya’daki Tesla fabrikasına saldırı düzenlendi. Olayla ilgili araştırmalar devam ederken bizler de nasıl gerçekleştiğine bakalım.

Bloomberg News merkezli bir habere göre, Tesla’nın üretim merkezlerinden bir tanesi olan Kaliforniya’da hiç beklenmeyen bir saldırı oldu. Şirketin üretim faaliyetleri devam ederken BT ve InfoSec ekipleri ilginç bir problemle karşılaştı. Bu sorun, aniden üretimin durmasına bile neden oldu. Şirket genel olarak dışarıya çok fazla bilgi sızdırmıyor. BT ve InfoSec ekipleri tarafından yapılan müdahaleler ile birlikte şirketin önemli ölçüde zarara uğraması engellenmiş oldu.

Tesla fabrikasına saldırı artışları yaşanıyor

Tesla içerisinde yaşanan bu sorunun hemen ardından çalışanın ilişiği kesildi. Onun kendisi ile alakalı izleri silmeye çalışırken yakalanması kesin olarak suçlu görülmesini destekledi. Bu sayede Tesla yetkililerinin elinde daha fazla bilginin yer alması sağlandı. Ancak ortada çok tuhaf bir durum daha var. Şirket, bu çalışanını kolluk kuvvetlerine teslim etmemiş olabilir.

Tesla fabrikasına saldırı

Normal şartlarda herhangi bir şirkette saldırı veya sızıntı olursa hemen kolluk kuvvetlerine bildirilir. Ancak bu sefer böyle birşey yapmak yerine beklemeyi tercih ettiler gibi görünüyor. Belki de Tesla fabrikasına saldırı düzenleyen suçluya herşeyi itiraf etmesi karşılığında kolluk kuvvetlerine teslim edilmeyeceği de söylenmiş olabilir. Ancak bildirilen detaylara göre bu suçlu ne var ne yok herşeyi itiraf etti. Bu sayede kimlerin bu işin arkasında olduğu da ortaya çıktı. Ancak henüz kimse bir paylaşımda bulunmadı.

Tesla’nın yaşadığı olay ilk değil. Hatırlayacağınız üzere bundan kısa bir süre önce çalışanlara casusluk teklifi bile yapılmıştı. Ancak kimse böyle birşeyi kabul etmeyince gerçekler ortaya çıktı. Tesla fabrikasına saldırı yapılması fikri uzun bir süre daha akıllardan çıkmayacak gibi görünüyor. Son zamanlarda şirketin çok fazla tehlike ile karşı karşıya kalması ise herkesi düşündürüyor. Elon Musk da yapılan saldırıları doğruladı. Sizce Tesla şirketine neden bu kadar fazla saldırı var. tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Volkswagen Testlerinde Bakın Kim Yer Aldı: Elon Musk Sürprizi!

>> Elon Musk Tavsiyeleri: Her Alanda Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı…


CEVAP VER