Tesla Güvenlik Problemleri İle Karşı Karşıya: Elon Musk’ın Başını Yakacaklar

Otonom sürüş devrimi

Tesla güvenlik problemleri ile uğraşmak zorunda. Şirket uzun bir süredir bu tür problemler yaşıyor. Hadi gelin merak edilen tüm ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük elektrikli otomotiv devleri içerisinde yer alan Tesla güvenlik sorunları ile uğraşıyor. Şirket adeta ABD kıskacında. Elektrikli otomobillere olan ilgi her zamankinden çok daha fazla ve bu durum denetimleri artırıyor. Sektörde dev şirketler yarışıyor. Apple bile kısa bir süre içerisinde elektrikli araç üretmek istediğini açıkladı.

Şimdilerde bu alanda önemli işleri yürüten Tesla ise ABD tarafından yakından izleniyor. ABD ulusal karayolu trafik güvenliği idaresi konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Tesla modellerinin bazılarında kaza riski olduğu ifade edildi. Bunun üzerine şirket 475 bin adet Model 3 ve Model S araçlarını geri çağırmak zorunda kaldı.

Tesla güvenlik problemleri yaşıyor

Tesla bu aralar ABD tarafından sürekli soruşturmaya uğruyor. Geçtiğimiz haftalarda araçlarda oyun oynamasını sağlayan Passenger Play özelliği büyük bir eleştiri almıştı. ABD ulusal karayolu trafik güvenliği idaresi bu özelliğin kaldırılmasını talep etti. Sonuç olarak şirket istenileni yapmak zorunda kaldı.

Tesla güvenlik problemleri

Elektrikli otomotiv devi bugünlerde yeni bazı güvenlik önlemleri ile karşı karşıya. Bagajlarda ve ön kaputta oluşan sorunların kaza riskini artırdığı ifade ediliyor. Aynı zamanda geri görüş kameralarından yine benzer bazı sorunlar olduğu söyleniyor. 475 bin adet Model 3 ve Model S aracı geri çağrıldı.

Tesla güvenlik konusunda hayal kırıklığı yaratabilir

Özellikle son dönemlerde yaşanan bu tür olaylar nedeniyle Tesla güvenlik konusunda hayal kırıklığı yaratabilir. Şirket yeni cezalar nedeniyle güvenlik seviyesini arttırmak zorunda. Aksi halde özellikle ABD içerisinde çok daha sıkı denetim ile karşılaşacak.

Elektrikli otomotiv sektörü büyüdükçe bu tür denetimlerin önü açılıyor. Güvenlik konusuna büyük bir önem gösteren ABD hükümeti tüm şirketlere bu denetimleri genişletecek gibi görünüyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Volkswagen Elektrikli Otomobil Üretiminde Lider Olmak İstiyor: Yavaş Ol Tesla Var

>> Tesla Otonom Sürüş Özelliği Tartışma Konusu Oldu: Sürücü Koltuğunda Bir Köpek