Tesla Mobil Uygulaması Aracınızın Üstündeki Karı Eritiyor

Tesla uygun fiyatlı otomobil

Tesla mobil uygulaması sayesinde diğer araçlarda olmayan bir özelliği daha getirdi. Aracınıza tıpkı bir telefonda olduğu gibi güncelleme ile özellikler ekleyebiliyorsunuz.

Tesla’nın ürettiği elektrikli araçlar birçok büyük markanın modellerinde olmayan özelliklere sahip. Özellikle bu araçlar uzaktan iklimlendirme konusunda oldukça başarılı. Bununla birlikte araçlarda “Köpek Modu”, “Kamp Modu” gibi uzakten erişimin nimetlerini kullanan birçok özellik yer alıyor. Bu amaçla firma hayli özellikli bir mobil uygulamaya sahip.

Aracın tüm iklimlendirme özellikleri uygulama ile evden yönetilebiliyor. Tesla mobil uygulaması hem Apple hem de Android uygulama mağazasında bulunuyor. Bu uygulama ile aracınızı evden veya işten ısıtıp, soğutabiliyorsunuz. İletişim ve mobil çağını yaşıyorken aslında birçok lüks markadan benzer özellikleri beklerdiniz değil mi?

Firma yayınladığı bir videoda bu özelliğe dair güzel bir örnek gösterdi. Videoda bir kullanıcı balkonundan Tesla Model 3’ü üzerinde bu sıra dışı özellikleri deniyor. Kullanıcının yayınladığı videoda aracın üstündeki karın ev konforunda nasıl eritildiğini izliyoruz. Bu video tabii ki hemen viral oldu ve Tesla’nın resmi sayfalarından da yayına girdi.

Kullanıcı Tesla mobil uygulaması ile aracındaki karı hiç soğuk görmeden dakikalar içinde eritiyor

Tabii ki aklınızdaki soru bu işlemin ne kadar sürdüğü. Videoya bakarsak bu işlem sadece dakikalar alıyor. Bu videonun çekildiği ülke ise Kanada olarak belirtiliyor. Bu da şartların ne kadar zorlu olduğu konusunda bize bir fikir veriyor. Videonun açıklamasına göre kar altındaki aracın sürüşe hazır olması toplam sadece beş dakika alıyor. Bununla birlikte firmadan belirtilen bilgilere göre -34 °C ila -24 °C arası havalarda araç bu beş dakika standardını karşılıyor. Bu gerçekten etkileyici bir süre. Tabii ki aracınız bu esnada şarj olmuyorsa bu size biraz sürüş ömrüne mal olur.

Uygulamada bu amaçla “Buz çözme” isminde bir mod yer alıyor. Bu özellik seçildiğinde aracın iklimlendirme araçları camlardaki buz ve karın eritilmesini öncelik alıyor. Tesla da bu özellik kullanılırken aracın şarjda olmasını tavsiye ediyor. Ekstrem koşullarda şarj portunun donması da aracın şarj hızını yavaşlatabiliyor. Eğer soğuk nedeniyle araç yavaş şarj oluyorsa şarj uyarısı ışığı kehribar bir renkte yanıyor.

Ülkemizde bu kadar ekstrem koşullar belli bölgelerde büyük sorun oluyor. Siz de aracınızda bu özellikler olsun ister miydiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Diğer haberler:

>> BMW’nin Yeni Elektrikli Arabaları Yola Çıkmaya Hazırlanıyor

>> Elektrikli Transit ve Transporter Türkiye’de Üretilecek!