ThinkPad Kullanıcılarının Rüyası Gerçek Oluyor: Lenovo ThinkPhone!

Özellikle ThinkPad kullanıcıları için ilgi çekici bir telefon yolda. Kim bilir, belki de bu telefonu aldıktan sonra laptopunuzla birlikte sosyal medyada sayısız fotoğraf ve video paylaşımı bile gerçekleştirebilirsiniz… Neden mi? Zira Lenovo ThinkPhone akıllı telefondan bahsediyoruz.

Lenovo ThinkPhone, hem tasarım hatları hem de kullanılabilirliği itibarıyla tamamlayıcı bir ürün olabilir. Ürün, basit tabirle bir ThinkPad laptop’un akıllı telefon versiyonu olarak gösterilebilir. En azından an itibarıyla öyle düşünülebilir. Daha önce hiç “Keşke böyle bir telefon olsaydı” diye düşündünüz mü bilmiyoruz, ama ThinkPad hayranları içinde böyle düşünenler muhtemelen olmuştur.

Lenovo ThinkPhone’un özelliklerine birlikte göz atalım

Öncelikle tasarım hatlarına göz attığımızda, haliyle laptop’u hatırlatan detayların olması gayet güzel. Motifli arka yüzey, logo tasarımı ve kullanılan renk tonları gibi…

ThinkPhone, Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye sahip. Bu da amiral gemisi performans anlamını taşıyor. Nihayetinde “amiral gemisi” olarak gelmesi istenen bir üründen bahsediyoruz.

Telefonda 6.6 inç değerde OLED ekran ve hızlı şarj özellikli 5000Ah pil bulunuyor. Bu da hem görüntüleme hem de tek şarj ile uzun süreli kullanım için teknoloji severleri memnun edecektir diye düşünüyoruz.

Öte yandan, tabii ki böyle bir üründe, özellikle kurumsal tarafa yönelik pek çok kullanışlı güvenlik yazılımının olması bekleniyor. Fiziksel güvenlik tarafına baktığımızda ise, askeri standartlara uygun tasarım detaylarından söz ediliyor. MIL-STD 810H sertifikası ve IP68 sertifikası sayesinde, zor şartlarda dahi kullanım mümkün olacak.

Telefonun arka tarafında yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemi var. Bunlardan bir tanesi 50MP ana kamera, bir tanesi 13MP ultra geniş açılı kamera ve bir tanesi de derinlik sensörü.

Telefon, Android 13 işletim sistemiyle gelecek.

En kullanışlı ve belki de en keyifli kısmı ise, bu telefonun yeni nesil bir ThinkPad laptop’la uyumlu çalışabilecek olması.

ThinkPad Kullanıcılarının Rüyası Gerçek Oluyor: Lenovo ThinkPhone!

Lenovo ThinkPhone ile The Think 2 Think deneyimi yaşanacak

Anında bağlantı: Telefon ve laptop, aynı Wi-Fi ağı üzerinden kablosuz bağlantıyı hızlıca kurabilecek. Böylece kablosuz olarak dosya transferleri gerçekleştirebileceksiniz.

Birleşik pano: Diyelim ki telefonda bir işlem yapıyorsunuz, ya da laptop’unuzda. Cihazlar arasında hızlıca veri transferi gerçekleştirerek işlerinize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Birleşik Bildirimler: Telefonunuza gelen bildirimleri, anında Windows işletim sistemli ThinkPad laptop’unuzda da görebilecek, takip edebileceksiniz. PC ekranında bildirimlere tıklayarak o bildirimin geldiği uygulamayı da açıp hızlı cevap verme şansınız olacak.

Uygulama akışı: Herhangi bir Android uygulamasını, PC’de de açabileceksiniz.

Gelişmiş Web kamerası: Yapay zekâ desteğiyle hem görüntü hem de seste geliştirmeler yapılarak önemli toplantılarınızın daha sorunsuz gerçekleşmesi mümkün olacak.

Instant Hotspot: Tek tıkla, 5G desteğiyle internete bağlanabileceksiniz.

Ürünün fiyat etiketi ve ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil. Lenovo, ürünün önümüzdeki aylarda Amerika ve Avrupa dahil pek çok farklı lokasyonda satışa sunulacağını bildiriyor.

İlgili Haberler

>>Avatar 2’ye Kafa Tutuyor: M3GAN! Herkes Bu Filmi Merak Ediyor!