PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Finalleri Türkiye’de Düzenlenecek

Dünyanın en büyük mobil espor organizasyonlarından PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın (PMGC) 2023 yılı finallerinin Türkiye’de düzenleneceği duyuruldu.

Türkiye’de espor sektörünün gelişimine her zaman olduğu gibi destek veren PUBG MOBILE, çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyor. Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağı 2023 yılında Türkiye, dev bir espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Yapılan açıklamaya göre esporunun zirvesi olarak kabul edilen ve en büyük espor organizasyonlarından biri olan PUBGMOBILE Dünya Şampiyonası’nın 2023 finalleri Türkiye’de düzenlenecek. Dünyanın en büyük espor takımlarının kıyasıya mücadele ettiği ve 2022 yılında 4 milyon dolar ödül havuzu bulunan turnuva, Türkiye esporu için önemli bir dönüm noktası olacak.

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Finalleri Türkiye'de Düzenlenecek

2023 Yılı PUBG MOBILE Espor Takvimi 

2023 yılı için PUBG MOBILE Pro League’in (PMPL) genişletilmesi, PMPL Elemelerine giden özel amatör eko-sistemi ve daha fazla Regional Clash (PMRC) turnuvasının eklenmesini içeren yeni duyurulara da yer verildi.

PMPL’de yarı profesyonel ve amatör takımlar için 2024’te turnuvaya giriş için PMPL Elemeleri yer alacak. Takımlar, PUBGMOBILE Ulusal Şampiyonası, Club Open veya 3. parti turnuvalarda yarışarak PMPL Elemelerine giriş hakkı kazanacak. Oyun, yarı profesyonel ve amatör takımlar için profesyonelliğe giden yolda oyunculara her zamankinden daha fazla fırsat sunmaya hazırlanıyor.

Bölgeler arası rekabeti daha heyecanlı hale getirmek için ve 2022 düzenlenen ilk PUBG MOBILE Regional Clash’in başarısından sonra, PUBGMOBILE Esports 2023’te daha fazla turnuvaya imza atacak. PUBGMOBILE Regional Clash, taraftarların favori bölgesel takımlarının PUBGMOBILE Esports’un küresel turnuvaları dışında karşı karşıya gelmelerine olanak sağlıyor.

En büyük Espor turnuvası Türkiye’ye geliyor

2023 yılı aynı zamanda bir kez daha iki küresel turnuvaya sahne olacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası, ilk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Temmuz ayında ise Riyad’da düzenlenecek PUBGMOBILE World Invitational turnuvası gerçekleşecek.

PUBGMOBILE Esports ayrıca oyuncu deneyimini geliştirmek için iki format değişikliği yapacak. Oyunları daha heyecanlı ve rekabetçi hale getirmek için tüm turnuvalarda 10 puanlık bir sisteme geçilecek.

İlgili Haberler

>> Apple Watch Yine Hayat Kurtardı! Nasıl mı?