Avatar 2’ye Kafa Tutuyor: M3GAN! Herkes Bu Filmi Merak Ediyor!

M3GAN, sinema dünyasını salladı. İlk fragmanının yayınlanmasından bu yana merak uyandıran ve “Yoksa Chucky’ye rakip mi geliyor?” düşüncesini oluşturan film, vizyona girdiği ilk hafta itibarıyla beklentilerin ötesinde bir performans elde etti ve daha şimdiden tüm masraflarını karşılamayı başardı.

M3GAN, geçtiğimiz günlerde yurt dışında vizyona girdi. Korku türündeki film, 12 milyon dolarlık çekim bütçesine sahip ve Kuzey Amerika’da, açılış haftası itibarıyla 30 milyon dolarlık hasılat elde etti. Böylece 45 milyon dolarlık hasılatla ilk sırada yer alan Avatar 2’nin ensesine yapıştı. Merak edilen bir filmdi, ama açıkçası kimse böyle büyük bir açılış beklemiyordu.

Fandango Dergisi’nden Erik Davis, filmle ilgili bazı dikkat çekici bilgiler paylaştı. Biz de sizlerle paylaşalım…

– Film, Ocak 2018’den bu yana Kuzey Amerika’da, bir filmin açılış haftasında elde ettiği en yüksek hasılat rakamını elde etti.

– Orijinal bir korku filmi olarak, şimdiye kadarki en iyi açılışı gerçekleştirdi.

– PG-13 derecelendirilmesine sahip olan film, A Quiet Place 2’den bu yana en iyi açılışı gerçekleştirdi.

Avatar 2'ye Kafa Tutuyor: M3GAN! Herkes Bu Filmi Merak Ediyor!

Peki ne oluyor bu filmde? M3GAN izlemek için ne kadar beklemeliyiz?

Filmde, Cady (Violet McGraw) adındaki küçük bir kız, yakın zamanda ailesini kaybediyor. Bunun üzerine hem üzgün bir ruh haline bürünen hem de yalnız kalan kız, teyzesi Gemma ile yaşamaya başlıyor.

Gemma, robot ve yapay zekâ teknolojileri üzerine çalışan bir mühendis. Cady’yi mutlu etmek için ona kendi geliştirdiği robotu M3GAN’ı hediye ediyor. Bu, hem eğlenceli hem de oldukça öğretici bir arkadaştır. Aynı zamanda Cady’yi zor durumlara karşı koruyabilecek tek kişidir. Ne var ki bu etkileyici robot, bir süre sonra beklenilmeyecek sorunlara yol açıyor…

Filmin senaryosu, Akela Cooper tarafından kaleme alındı. Cooper, önemli bir isim. Neden derseniz, kendisi yakın zamanda hazırlanması planlanan The Nun 2 filminin de senaryosunu hazırlayan isim.

Şunu da şimdiden belirtelim isterseniz, filmin muhtemelen devamı da gelecektir. Yani önümüzdeki birkaç sene içinde, M3GAN 2’yle de karşılaşabiliriz. Bakalım bu ölümcül robot karşısında Chucky’den nasıl bir hamle gelecek? Aslında bu durum, daha yaşlı olmasına rağmen Terminator’ü bile kıskandırabilir… Ne dersiniz?

M3GAN, 13 Ocak itibarıyla da ülkemiz Türkiye’de vizyonda olacak.

İlgili Haberler

>> Bu Sene Apple’dan Beklentileri Düşürmeli miyiz? Ya Yeni iPhone 15 Ailesi?