TikTok, SoundOn Platformunu Duyurdu! Müzik Tutkunları Buraya!

TikTok

TikTok, müziklerle destekli eğlenceli videoların ardından şimdi de büyük sahnelere adım atmak isteyen müzisyenler için harekete geçiyor ve bu kez müziği ön plana alıyor. TikTok, SoundOn platformunu tanıttı.

TikTok, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi ve her geçen gün biraz daha büyüyor. Platform, bir süre önce video yükleme süresi limitini arttırmış ve tek seferde 10 dakika uzunluğunda videoların yüklenebilmesine de izin verdiğini duyurmuştu. Böylece TikTok, bir nevi YouTube’a da iyiden iyiye rakip olabilecek. Şimdi gelen bir diğer haber ise, şirketin yalnızca video odaklı kalmayacağını, müzik sektörüne de yatırım yaparak büyümeyi hedeflediğini gösteriyor. TikTok, yeni müzisyenlere destek olabilmek amacıyla SoundOn ismini verdiği yeni servisini tanıttı.

SoundOn, müzisyenler için yükleme ve tanıtım platformu olarak, bir nevi hepsi bir arada özellikleriyle işleyecek. Müzisyenler, hem yeni şarkılarını bu platform aracılığıyla müzik severlere sunabilecek hem de para kazanabilecek. Bu süreçte platformun da uzman ekibiyle müzisyenlerin daha başarılı olabilmeleri için önerilerde bulunacağı belirtiliyor.

TikTok, SoundOn Platformunu Duyurdu! Müzik Tutkunları Buraya!

Diyelim ki bir müzisyensiniz ve yeni bir şarkınız var. Bu şarkıyı SoundOn servisi aracılığıyla TikTok’a yükleyebileceksiniz. Üstelik bir platform kısıtlaması da yok. İsterseniz Apple Music ya da Spotify’ı da seçebileceksiniz. Şarkılar %100 içerik üreticilerine ait olacak ve ilk yıl itibarıyla kazanılacak tüm para da içerik üreticilerine aktarılacak. Firma, ilk yıl müzisyenlerden para almayıp sadece destek olacak ve kitlelerini büyütmelerine yardımcı olacak. İkinci yıldan itibaren ise, kazancın %10’una TikTok talip olacak.

TikTok, elde edilecek veriler neticesinde, gelecek vadeden müzisyenlerle ayrı ayrı ilgilenecek ve her biri için “Kitleni nasıl geliştirebilirsin, nasıl yöntemler izlemen gerekiyor?” gibi soruların cevapları aranacak.

TikTok’un Global Müzik Direktörü olan Ole Obermann, konu hakkında şunları söyledi:

“Yeni müzisyenler ve sanatçılar, TikTok içindeki canlı bir topluluğu ifade ediyor. SoundOn platformu, onların kariyerlerinde atacakları ilk adımlarda destek olma amacıyla tasarlandı. Ekiplerimiz, içerik oluşturanlara destek olmak ve gerekli konularda yardımcı olmak için hazır.”

SoundOn, şu an tam kapasite olarak Amerika, Birleşik Krallık, Brezilya ve Endonezya’da kullanılabiliyor. İlerleyen günlerde diğer ülkelerde de kullanıma sunulması hedefleniyor.

İlgili Haberler

>> Realme, Yeni Kablosuz Kulaklık ve Yeni Akıllı Saatini Tanıttı!