Gran Turismo 7 İnceleme Puanları Geldi!

Efsane geri döndü. Sürüş simülasyonu denildiğinde akla gelen ilk seri olan Gran Turismo, yenş oyunuyla yola devam ediyor. Gran Turismo 7, kısa süre önce Sony’nin PlayStation 4 ve 5 platformları için raflarda yerini aldı ve ilk etapta olumlu yorumlarla karşılaştı. Oyunun ilk inceleme puanları, yapımı henüz satın almamış oyunculara da fikir veriyor aslında.

Gran Turismo 7, Polyphony Digital tarafından geliştirilen bir sürüş simülasyonu. Oyun, seride özel bir yere de sahip. Zira GT7, seride aynı anda birden fazla konsol için hazırlanan ilk GT oyunu.

Oyunu isterseniz single player, yani tek kişilik modda oynayarak kendinize kariyer yapabiliyor, isterseniz de online modlara adım atarak dünya çapındaki diğer oyuncularla heyecan verici mücadelelere girişebiliyorsunuz.

Tabii ki oyunda, heyecan verici yarışlara adım atmadan önce, sürüş dinamiklerini kavrayabilmeniz ve oyuna alışabilmeniz için çeşitli eğitim aşamaları da bulunuyor.

Gran Turismo 7’nin bir diğer dikkat çekici özelliği ise, dinamik hava olayları ve gerçek zamanlı gün döngüsüne yer veriyor olması. Bu özellikler daha önce GT6 ve GT5’te de vardı.

Gran Turismo 7 İnceleme Puanları Geldi!

Oyunu deneyimlemek için genellikle devamlı internet bağlantısına ihtiyacınız var. Gelişim ve kayıt süreçleriniz gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor ve devamlı bağlantı sayesinde hile gibi can sıkıcı hamlelerin de önüne geçilebileceği düşünülüyor. En azından yapımcılar bu düşüncede.

Bu arada, oyunun PS5 versiyonunun 4K 60FPS değerde, HDR grafiklerle tam bir görsel şölen sunduğunu ve an itibarıyla en iyi grafikli oyunlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

İşte Gran Turismo 7 ‘nin ilk inceleme puanları. Bu notlar, henüz oyunu satın almadıysanız size yardımcı olabilir…

Gran Turismo 7 inceleme notları:

IGN – 9/10
GamesRadar – 4.5/5
Push Square – 9/10
TheSixthAxis – 9/10
VG247 – 5/5
GamingBolt – 10/10
TechRadar – 5/5
GameSpot – 8/10
Video Games Chronicle -3/5

İnceleme yapanların ortak görüşleri, oyunun çok iyi grafiklere ve çok iyi sürüş dinamiklerine sahip olduğu yönünde. Yani her iki noktada da çok gerçekçi deneyimler mümkün. Öte yandan bazı incelemelerde de GT7’nin şimdiye dek hazırlanmış en iyi yarış oyunlarından bir tanesi olduğuna dikkat çekiliyor.

GT7, şu an itibarıyla Metacritic’te, 98 farklı inceleme sonucunda 88 puan ortalamasını tutturdu. 100 üzerinden 88 puanı göz önüne aldığımızda, oyunun fazlasıyla beğenildiğini söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Realme, Yeni Kablosuz Kulaklık ve Yeni Akıllı Saatini Tanıttı!