Nokia Laptop Yaptı! İşte Nokia PureBook Pro ‘nun Detayları ve Fiyat Bilgisi!

Şimdiye dek akıllı telefonları ve tabletleriyle adından söz ettiren Nokia, şimdi de laptop pazarına adım atıyor. Evet, doğru duydunuz. Firmanın yeni laptop ürün ailesi Nokia PureBook Pro, görücüye çıktı!

Nokia PureBook Pro, firmanın yeni laptop ailesine verdiği isim. Bu kez bir akıllı telefon ya da tabletten söz etmiyoruz. Artık gündemde taşınabilir bilgisayarlar var. PureBook Pro PC ailesi, iki farklı ekran boyutuyla teknoloji severlere sunulacak. Tabii dahası da var. Şimdi detaylara birlikte bakalım isterseniz.

Nokia PureBook Pro laptoplar, 15.6 inç ve 17.3 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip olacak. 15.6 inç ekranlı ürünlerin taşınabilirlik tarafında daha ideal, 17.3 inç ekranlı modellerin de görüntüleme tarafında daha ideal çözümler sunması bekleniyor.

GSMArena’daki bilgilere göre Nokia, bu ürün ailesinin hazırlanması için Fransız OFF Global firmasıyla lisans anlaşması gerçekleştirdi ve bu doğrultuda da ürünlerin 22 farklı ülkede teknoloji severlere sunulacağı ifade ediliyor.

Peki Nokia PureBook Pro laptopların diğer dikkat çekici detayları neler?

Ürün ailesi, ekranın arka tarafında, alüminyum kaplamayla güçlendirilmiş ve köşelerden yumuşatılmış tasarım detaylarına sahip.

İki modelde de alttan aydınlatmalı tuşlardan oluşan büyük klavyeye, hemen yan taraflarda stereo hoparlörlere ve alt kısımda da büyük dokunmatik pad’lere yer veriliyor.

İki modelde de 2 tane USB-C 3.2, 1 tane USB-A 3.2 ve 1 tane de 3.5mm ses çıkışı mevcut.

Yetkililer, iki modelde de IPS ekran panel teknolojisinin kullanıldığını ifade ediyor. Bu sayede daha canlı renkler ve farklı açılardan bakıldığında da anlaşılabilir görüntülerle karşılaşmak mümkün olacak.

Parlaklık değeri tarafında belirtilen detay ise, 250 nit. Yani özellikle iç mekân kullanımlarında yeterli bir parlaklık düzeyine erişilebileceğini söyleyebiliriz.

İşlemci, RAM ve depolama faktörlerine bakıldığında, iki üründe de aynı detayların olması bekleniyor: Intel Core i3-1220P işlemci, 8GB of RAM ve 512GB SSD.

Nokia Laptop Yaptı! İşte Nokia PureBook Pro 'nun Detayları ve Fiyat Bilgisi!

Tahmin edeceğiniz üzere, ürünlerin “oyun” odaklı olmadığı açık. Gündelik yaşantıda, okul ya da iş hayatında tercih edilebilecek ürünler bunlar.

Öte yandan, tabii ekran boyutları farklı olduğu için pil kapasiteleri de farklılıklar gösteriyor. Küçük ekranlı modelde 57Wh, büyük ekranlı modelde de 63Wh pil olacak.

Tabii hem ekran boyutu hem de pil faktörü, ürünlerin ağırlıklarında da önemli rol oynuyor.
Küçük ekranlı modelin 1.7 kilo, büyük ekranlı modelin de 2.5 kilo ağırlıkta olacağını ekleyelim.

Nokia PureBook Pro laptoplar, teknoloji severlere kırmızı, gümüş, gri ve mavi olmak üzere 4 farklı renk seçeneğiyle sunulacak.

2022’nin ikinci çeyreği itibarıyla satışa sunulması beklenen ürünler için belirlenen ülkeler arasında henüz Türkiye bulunmuyor.

Ve son olarak da fiyatları paylaşalım sizlerle…

15.6 inç ekranlı model için 699, 17.3 inç ekranlı model için de 799 euro ücret talep edilecek.

İlgili Haberler

>> Samsung’tan Dikkat Çekici Galaxy Note Açıklaması! Aslında Geri Mi Döndü?