TikTok’un Yasaklanması Gündemdeyken, CEO’dan Dikkat Çekici Açıklamalar Geldi!

TikTok‘un Amerika genelinde yasaklanılması konuşuluyor. Platform yönetimi ise, casusluk kaygılarının yersiz olduğunu söylüyor ve savunma için hazırlıklarını tamamlıyor. Nasıl bir sonucun geleceği merak konusu. Savunma gününden önce, CEO Chew’dan yeni bir video geldi.

TikTok CEO’su Shou Zi Chew, platformun resmi sayfası üzerinden yeni bir video paylaştı. Chew, platformun Amerika’da ne kadar popüler olduğu konusunda bilgiler verirken, öte yandan yasak ihtimaline karşı yakın zamanda devlet yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştireceklerini ve savunma yapacağını da hatırlattı.

ABD başkenti Washington DC’ye giden Chew, Amerika’daki kullanıcılarla bazı bilgileri paylaştı…

Chew’in paylaştığı bazı bilgileri sıralamak gerekirse…

Platformun şu an “aylık aktif kullanıcı olarak” 150 milyondan fazla Amerikalı kullanıcısı var. Bu rakam, neredeyse ABD nüfusunun yarısına denk geliyor. Böylece bu insanlar; bağlantı kuruyor, bir şeyler yaratıyor, paylaşıyor ya da en azından eğlence için bu platforma uğruyor.

Bu rakama, 5 milyon iş hesabı da dahil, ki bunların büyük bir kısmını ufak ve orta ölçekte işletmeler oluşturuyor. Evet, aslında ticaret tarafında da etkili bir sosyal medya platformu.

Ve son olarak, Amerika’da çalışan tam 7 bin personel var. Burada amaç, harika bir topluluğun oluşturulabilmesine katkılar sağlayabilmek. Tabii hem Amerika içinde hem de dünya çapında.

TikTok'un Yasaklanması Gündemdeyken, CEO'dan Dikkat Çekici Açıklamalar Geldi!

“Bazı politikacılar, TikTok’un Amerika’da yasaklanması üzerine konuşuyor…”

Chew’a göre böyle bir hamle, 150 milyondan fazla Amerikalı kullanıcıyla TikTok’un bağlarının kopmasına sebep olabilir. Bunun olmaması için de kongrede savunma gerçekleştirecek olan CEO, konu hakkında görüş ve öneriler varsa bunların yorumlarda belirtilmesini rica ediyor.

Videoyu aşağıdaki pencere aracılığıyla izleyebilirsiniz.

@tiktokOur CEO, Shou Chew, shares a special message on behalf of the entire TikTok team to thank our community of 150 million Americans ahead of his congressional hearing later this week.♬ original sound – TikTok

Biden yönetimi, TikTok’un farklı bir şirkete satılabileceğini düşünüyor. Aksi durumda kalıcı yasak gelebilir

Bir süre önce gelen bilgiler bu yöndeydi. Joe Biden yönetimi, sosyal medya platformunun Çinli bir şirketle bağının olmaması gerektiğini, dolayısıyla farklı bir şirkete satılabileceğini tartışıyor. Tabii Amerikalı kullanıcıların verilerinin ABD sınırlarındaki sunucularda saklanılması da bir diğer önemli madde. Aksi durumda, bu popüler platformun ülke genelinde yasaklanabileceği söyleniyor.

Açıkçası biz de yeni gelişmeleri merakla bekliyoruz.

İlgili Haberler

>> iPhone Yasağı Genişleyebilir mi? Rusya, Harekete Geçti!