TikTok Yeni Özellik! Artık Konsere ve Sinemaya Gitmek Daha Kolay!

Popüler video paylaşım platformu TikTok yeni özellik ile gündemde. Artık uygulama üzerinden konser ya da etkinlik biletleri satın alabileceksiniz. Bu sayede hem kullanıcıların daha kolay hareket etmesi hem de içerik üreticilerinin daha iyi gelirler elde etmesi hedefleniyor. İşte detaylar.

TikTok, yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bildiğiniz gibi bu platformda genellikle müzikli kısa videolar ilgi görüyor. Öte yandan, farklı konularda videolar olduğu da bir gerçek. Tabii içerik üreticileri arasında ünlü isimler de var. İşte bu yeni özellik de bir nevi bu ünlü kişileri ve takipçilerini ilgilendiriyor.

TikTok, Ticketmaster firmasıyla bir anlaşma gerçekleştirdi ve böylelikle bundan sonra pek çok konser ve etkinlik için uygulama üzerinden kolaylıkla bilet satın alınabilecek. Biraz daha açalım isterseniz.

Tiktok yeni özellik: İçerik üreticileri, paylaşmak istedikleri videolara etiket olarak link de ekleyebilecek. Böylece videoları izleyenler, video üzerinde yer alan linke dokunarak direkt Ticketmaster sitesindeki etkinlik sayfasına erişebilecek ve konser ya da farklı bir gösteri için bilet alabilecek.

TikTok Yeni Özellik! Artık Konserlere Gitmek Daha Kolay!

TikTok yeni özellik sayesinde insanlara erişimin daha kolay olması hedefleniyor. Kimler tarafından mı, tabii ki organizatörler tarafından. Böylece bilet satışları artabilir ve içerik üreticiler daha çok kazanarak yeni etkinliklere katılabilir.

PhoneArena’daki bilgilere göre iki firma, şu an Demi Lovato, OneRepublic, Usher ve the Backstreet Boys da dahil pek çok müzisyenle anlaşmaya vardı. Ek olarak, Amerikan Güreşi organizasyonu WWE de anlaşmaya varılan markalar arasında. Tabii ilerleyen dönemlerde isim yelpazesinin genişlemesi bekleniyor.

Aslına bakarsanız Ticketmaster, daha fazla bilet satışı için daha önce de sosyal medya platformlarıyla iş birliklerine gitmişti. Bir örnek mi istiyorsunuz, mesela SnapChat…

Ticketmaster, geçtiğimiz şubat ayında SnapChat ile anlaşmaya varmış ve uygulama üzerinden etkinlik biletlerinin satışının gerçekleşebileceğini duyurmuştu. Yetkililer, bu tip ortaklıkların önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini ve bu sayede insanlara ulaşmayı daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

TikTok, dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Her ne kadar bazı kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutulsa da, popülaritesi kolay kolay kaybolmayacak gibi görünüyor.

Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Far Cry 6 Kısa Süreliğine Bedava Oldu!