TOGG Elektrikli Araç Fiyatı Belli Olmaya Başladı

TOGG elektrikli araç fiyatı

TOGG elektrikli araç fiyatı yavaş yavaş belli olmaya başladı. Özellikle son dönemlerde bu aracın uygun bir fiyata sahip olacağı söyleniyordu. Peki gerçekten de beklentiler karşılanabilecek mi?

Küresel çapta her geçen gün daha fazla kişi elektrikli araç kullanmaya başlıyor. Bu yönde çok ciddi teşvikler olduğunu görüyoruz. Mesela Avrupa Birliği tarafından alınan kararlar doğrultusunda 2030 yılından sonra içten yanmalı motorlu araçların satışı neredeyse tamamen durdurulacak. Bu durumda elektrikli otomobillerin değeri çok daha fazla artacak.

Elektrikli otomobil modelleri içerisinde önemli bir yere sahip olan TOGG büyük oranda üretim aşamasına geldi. Türkiye’de üretilmesi nedeniyle fiyatının uygun olacağı düşünülüyordu. Ancak beklendiği gibi olmayacak diyebiliriz. Gemlik tesisinde 208 robot ile parçalı denemeler devam ediyor.

TOGG elektrikli araç fiyatı

Küresel çapta elektrikli araç fiyatları önemli ölçüde artış gösteriyor. Sadece elektrikli araçlarda değil aynı zamanda bütün otomobil modellerinde benzer yükselişlerin olduğunu görüyoruz. Hem çip krizi hem de lojistik ile ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle otomobil fiyatları önemli ölçüde yükseldi.

TOGG elektrikli araç fiyatı

Önümüzdeki yıl satışa sunulacağı söylenen bu otomobil muhtemelen en az 1 milyon TL olacak. TOGG C-SUV modelinin satışa sunulacağı ifade ediliyor. Benzer araçlar en az bu fiyatlardan satışa sunuldu. Aslına bakacak olursak geçen yıl 400 bin TL olacağı söyleniyordu. Fakat üst üste gelen zamlar fiyatı önemli ölçüde arttırdı.

TOGG elektrikli araç fiyatı giderek artabilir

Sadece Türkiye’de değil dünyanın tamamında elektrikli araçlara giderek daha fazla yönelim olduğunu söyleyebiliriz. İçten yanmalı benzinli ve dizel motorlu otomobillere yavaş yavaş veda ediyoruz. Bunun yerine elektrikli araçlara ağırlık verilecek. TOGG elektrikli araç fiyatı bu doğrultuda kesinleşecek.

TOGG elektrikli araç

Elektrikli otomobillerin fiyatlarının yüksek olması ise en önemli problemlerden bir tanesi olarak görülüyor. Yerli otomobil çözümleri bile ne yazık ki istenen düzeyde fiyat oluşturamıyor. Gelecek yıl bu aracın en az 1 milyon TL ile satışa sunulması bekleniyor. Ancak yine de beklenmeyen gelişmeler yaşanabilir. Konuyla ilgili bizi takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Türkiye’nin Otomobil Karnesi Ortaya Çıktı: Rakamlar Bize Ne Söylüyor?

>> Yakıt Harcamayan Otomobil Geleceğin Teknolojisi Olacak