LG’nin Yeni Kablosuz Kulaklıkları, Bakterileri Öldürüyor!

Güney Koreli LG, Tone Free ailesine mensup yeni gerçek kablosuz kulaklıklarını görücüye çıkardı. Tone Free T90, ailenin yeni amiral gemisi modeli olarak ön plana çıkıyor. Tone Free Fit (TF8) ise, daha sportif bir görünüm isteyenler için ideal. Bu kulaklıkları özel kılan bir detay ise, üzerinde toplanan bakterileri öldürebilen yapıda olmaları. İşte detaylar.

LG, 2022 model gerçek kablosuz kulaklıkları Tone Free T90 ve Tone Free Fit (TF8)’i satışa sundu. İki kulaklığın da önemli özellikleri var ve özellikle dış mekân kullanımlarında, kesintisiz telefon görüşmeleri ve keyifli müzik deneyimleri sunmayı hedefliyor. TF8 modeli için yoğun spor programlarında kullanıma uygun olduğunu da tekrar edelim.

İki kulakta da yer verilen önemli bir özellik ise, LG’nin UVnano adını verdiği teknolojiye sahip olması. Bu teknoloji, kulaklıkların taşıma ve şarj kutusunda yer alıyor. Kulaklıkları kutuya yerleştirdiğinizde, kulaklık başlıklarında yer alan bakterilerin öldürülmesi için UVnano sistemi de devreye giriyor. Bu da hijyen için oldukça önemli bir detay.

Bu arada, LG’nin UVnano teknolojisini farklı ürünlerde de kullandığını belirtelim. Örneğin güncel klima ailesinde de bu teknolojiye yer veriliyor.

LG'nin Yeni Kablosuz Kulaklıkları, Bakterileri Öldürüyor!

Tone Free T90 ve Tone Free Fit (TF8), ANC de dahil pek çok özelliğe sahip

Tone Free T90 ve Tone Free Fit (TF8), ANC, yani aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Böylece gürültülü ortamlarda olsanız bile arka plan detayları filtreleniyor ve daha sağlıklı telefon görüşmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Arka plan gürültüsünün ortadan kalkması, tabii daha iyi müzik deneyimi için de önemli. Bir metroda ya da kalabalık bir otobüste seyahat ettiğinizi düşünün. İşte bu gibi ortamlarda, ANC’nin faydasını daha iyi anlıyorsunuz.

Öte yandan, bu iki kulaklıkta da Meridian Audio HSP teknolojisi var. Yani kulaklıktan değil de bir odadaki büyük bir hoparlörden müzik dinliyormuşçasına deneyimler yaşayabilirsiniz.

Peki kulaklıkların yurt dışı fiyatları nasıl?

Tone Free T90, 230 dolarlık satış fiyatı etiketine sahip.

Dolby Atmos ve Dolby Head Tracking özellikleri sayesinde sizi her yönden saran müzik deneyimleri sunabilen ürün, tek şarj ile 9 saate kadar kullanım sunabiliyor.

Tone Free Fit (TF8) ise, 200 dolarlık fiyat etiketine sahip.

IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı olan ve daha sportif bir görüntüsü bulunan ürün, tek şarj ile 10 saate varan deneyim sunabiliyor.

İlgili Haberler

>> Instagram, Başkasının Hikâyesinden Ekran Görüntüsü Alırsanız Haber Veriyor mu?