Toy Story 5 (Oyuncak Hikâyesi 5) Ve Dahası Geliyor!

Disney CEO’su Bob Iger, yaklaşmakta olan yeni animasyon film projeleri hakkında bilgiler paylaştı. Dünya çapında büyük hayran kitleleri olan Oyuncak Hikâyesi ve Frozen serilerinin devamları geliyor. Evet, Toy Story 5, Frozen 3 ve Zootopia 2 yolda. İşte detaylar…

Toy Story 5 ve Frozen 3 geliyor! Hatta Zootopia 2 de geliyor! Disney CEO’su Bob Iger, beğenilen animasyon filmlerinin yeni üyeleri için çalışmaların başladığını duyurdu:

“Animasyon stüdyolarımızın şu an en sevilen serilerimizden bazıları olan Toy Story, Frozen ve Zootopia için çalıştıklarını duyurmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Projeler hakkında daha fazla detayı yakın zamanda açıklayacağız.”

Frozen serisinde Anna karakterini canlandıran Kristen Bell, geçtiğimiz haziran ayında Jimmy Fallon’ın hazırladığı TV programına katılmış ve üçüncü film için hazır olduğunu dile getirmişti:

“Eğer hepimiz bunu yapmak istiyorsak, daha neyi bekliyoruz? Yapmak istiyoruz, öyleyse yapalım!”

Bu açıklama, haliyle hayranları heyecanlandırmıştı ve şimdi de Disney CEO’sundan resmi duyuru gelmiş oldu.

Toy Story 5 (Oyuncak Hikâyesi 5) Ve Dahası Geliyor!

Toy Story 5 ve diğerleri için henüz gösterim tarihleri belli değil. Serinin son üyelerinin performanslarına göz atacak olursak…

Toy Story 4, 2019 yılında vizyona girmişti ve Rotten Tomatoes’da 97 puan elde etmişti.

Frozen 2 ise, 77 puana layık görülmüştü. Açıkçası bu, ilk filmin elde ettiği 90 puanlık başarının ardından bir gerileme anlamına da geliyor.

Zootopia’nın puanı ise, 98, yani oldukça yüksek!

Hasılat rakamlarına göz attığımızda…

Toy Story 4, Boxofficemojo verilerine göre, dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti.

Frozen 2, 1 milyar 453 milyon dolarlık hasılat ile daha başarılı bir gişe performansına sahip oldu.

Zootopia ise, 1 milyar dolarlık hasılat barajını geride bırakan bir diğer animasyon filmi oldu.

Kısacası Disney, animasyon stüdyolarıyla hazırladığı filmlerden yüksek gişe rakamları elde etmeyi başarıyor. Haliyle bu da devam filmlerinin kapılarını aralıyor. Bazen spin-off yani yan filmlerle karşılaştığımız da oluyor. Tıpkı Lightyear gibi.

Lightyear, 2022 yılında vizyona giren bir animasyon filmiydi. Toy Story serisindeki Lightyear karakterini anlatan bu film, gişede sadece 222 milyon dolar hasılat elde ederek hayal kırıklığı yaratmıştı.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Microsoft’un Yapay Zekâ Destekli Yeni Bing’i İle Neler Yapabilirsiniz?