TP-Link Archer T4U yenilendi!

TP-Link Archer T4U

TP-Link Archer T4U WiFi USB adaptörü yenilendi.Yeni kasasıyla Archer T4U hem yüksek WiFi hızı hem de daha geniş kapsama alanı sunuyor.

TP-Link, WiFi USB adaptör ailesinde yer alan Archer T4U’yu yeniledi. Yenilenen ve güçlenen WiFi USB adaptör, yeni nesil kablosuz ağ desteği olmayan bilgisayar sahipleri için WiFi bağlantı performansını artıran bir çözüm.

TP-Link Archer T4U neler sunuyor?

Güçlü teknolojik özelliklerle donatılmış olan Archer T4U’nun yeni kasa yapısında içinde antenlerin gömülü olduğu bölüm hareketli hale getirilmiş. Bu şekilde hem kullanım rahatlığı hem de kapsama alanında esneklik sağlanıyor.

USB 3.0 destekli olan ürün, masaüstü ya da taşınabilir bilgisayarlara USB’den bağlanarak WiFi desteği sunuyor. 802.11ac kablosuz standardını destekleyen Archer T4U, çift bant özelliğine sahip ve toplamda 1300Mbps’ye varan kablosuz hızlara ulaşabiliyor.

TP-Link Archer T4U

Özellikle çok sayıda cihazın WiFi’a bağlandığı ev ve ofislerde tek kanallı ağ yapılarına oranla önemli ölçüde bağlantı performansını artıran çift bant yapısı, yüksek kapasite gerektiren uygulamaları daha temiz olan 5 GHz bandına, e-posta, web gezintisi gibi uygulamaları ise 2.4 GHz bandına yönlendirerek, tıkanıklıkları önlüyor. 

Archer T4U’da kasa içine gömülü yüksek kazançlı iki adet anten yer alıyor. Bu antenler, WiFi kapsama alanını büyük ölçüde genişletiyor. Bu da özellikle taşınabilir bilgisayarlar ile ev/ofisin her yerinde güçlü bir bağlantı anlamına geliyor.

Aynı zamanda MU-MIMO teknolojisine de sahip olan adaptör, eğer MU-MIMO destekli bir yönlendirici kullanılıyorsa ağ verimliliğini artırarak eşzamanlı iki veri akışı sağlayabiliyor. Hüzmeleme (beamforming) teknolojisini destekleyen USB adaptör, WiFi kapsama alanının bağlı cihazların konumuna uygun bir esneklikte olmasını sağlıyor. USB 3.0 desteği de hızı olumlu etkileyen bir özellik.

Yeni kasaya sahip Archer T4U’un tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 45,70 dolar.