Tüm Zamanlarda En Çok Kazanan Filmler!

Tüm zamanlarda en çok kazanan filmler listesini görmüş müydünüz? Sizce listenin ilk sırasında kim var? İsterseniz biz cevaplayalım. James Cameron’ın 2009 tarihli Avatar filmi, toplamda 2.9 milyar dolarlık hasılat rakamıyla ilk sırada yer alıyor. Çıktığı dönemde özellikle görsel kalitesiyle yankı uyandıran film, hâlâ zirvenin zahibi. Yakın zamanda vizyona giren Avatar 2 ise, şu sıralar onu geçebilecek belki de tek film…

. .

Boxofficemojo sitesi, tüm zamanların en çok kazanan filmleri listesini hazırladı. Listede tam 20 film yer alıyor. Filmlerin gösterim yılları, Kuzey Amerika’da elde edilen hasılatlar ve dünya çapında elde edilen hasılatlar sıralanıyor. Eğer tüm listeye göz atmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz. İlk 10 film yeterli diyorsanız, listeyi hemen aşağıda görebilirsiniz.

İşte tüm zamanlarda en çok kazanan filmler…

Tüm Zamanlarda En Çok Kazanan Filmler!

Tüm zamanlarda en çok kazanan filmler – Top 10

1. Avatar: 2009 yılında gösterime giren film, Kuzey Amerika’da 785 milyon dolar, uluslararası arenada da 2,14 milyon dolar hasılat elde etti. Toplam hasılat rakamı ise, 2.9 milyar dolar.

2. Avengers: Endgame: 2019 yılında vizyona giren film, son yıllardaki Marvel fırtınasının en güçlü temsilcilerinden. Toplamda yaklaşık 2.8 milyar dolarlık hasılat elde etti.

3. Titanic: 1997’de vizyona giren film, bir başka James Cameron filmi olarak kayıtlarda yerini alıyor. Pek çok ödül kazanan yapım, 2.2 milyar dolarlık hasılat rakamıyla uzun süre zirvede yer almıştı.

4. Star Wars: Episode VII – The Force Awakens: 2015 yapımı film, Star Wars serisinin ilk 10’da yer alan tek filmi. 2 milyar 69 milyon dolarlık gişe hasılatıyla 4. sırada yer alıyor.

5. Avengers: Infinity War: 2018 yapım tarihli film, önceki filmin gerisinde kalsa da, yine de iyi bir hasılata sahip. Tam 2 milyar dolar.

6. Spider-Man: No Way Home: 2021 yapımı film, Spider-Man severler için yeni bir serüvenin başlangıcı anlamını taşıyor. Genç oyunculardan oluşan kadrosuyla yeni bir sayfa açan yapım, gişede 1.9 milyar dolarlık hasılat elde etti.

7. Avatar: The Way of Water: 2022 yapımı bu film, yakın zamanda vizyonda yerini aldı ve yoğun bir ilgiyle karşı karşıya. Şimdiden 1.9 milyar doları geride bıraktı ve kısa sürede 2 milyar dolar sınırını da geride bırakması bekleniyor. Öte yandan James Cameron, serinin devam filmleri için çalışmalarını sürdürüyor.

8. Jurassic World: 2015 yapımı film, gişede yaklaşık 1.7 milyar dolarlık hasılat elde etti ve devam filmleri için kapıları araladı. Yine de, orijinal filme kıyasla çok da etkileyici bir film olduğunu söylemek güç.

9. The Lion King: 2019 yapımı film, ilk 10’da yer alan tek animasyon filmi. Dünya çapında yaklaşık 1.7 milyar dolarlık hasılat elde etti.

10. The Avengers: Serinin ilk filmi, 2022 yılında izleyicilerle buluşmuştu. Bu buluşma neticesinde, gişede toplamda 1.5 milyar dolarlık hasılat elde etmeyi başardı.

İlgili Haberler

>> Oscar Ödüllü Yönetmen, Cep Telefonuyla Film Çekti! İşte O Telefon ve Film!

. . . . .