Türk Telekom internet sorunu için resmi açıklama yaptı!

Türk Telekom internet sorunu için resmi açıklama yaptı!

Türk Telekom internet sorunu

Türk Telekom internet sorunu için resmi açıklama yaptı. Türk Telekom sorunun siber saldırıdan kaynaklandığını belirtti.

Türk Telekom, Türkiye’de yaşanan internet sorunu için bugün resmi açıklama yaptı. Türk Telekom’dan gelen açıklamalara göre internette yaşanan bu kesinti, DNS sunucularına yapılan siber saldırıdan kaynaklanmış.

Google Smart Lock iOS’te daha fazla güvenlik sunuyor!

Ekiplerin çalışmalarına hızla devam ettiğini belirten telekomünikasyon devi, kademe kademe internet erişiminin açıldığının altını çiziyor.

Türkiye bu yıl 5G teknolojisi ile tanışacak

Telekomünikasyon devinin ilerleyen saatlerde Türkiye genelinde bu sorunu komple çözeceği söyleniyor. Siber saldırı sonucu verilerin çalınıp çalınmadığı konusunda ise henüz bir açıklama bulunmuyor. Umarız korkulan olmaz ve DNS sunucularına yapılan saldırıdan verilerimiz etkilenmez.

Türk Telekom internet sorunu neden kaynaklandı?

“20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Türk Telekom internet sorunu

Güncelleme

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemler saat 18:45’te tamamen sona ermiştir.

Yurtdışı operatör kaynaklı olan sorun çözülmüş olup, yurt içi ve yurt dışı internet trafiği normal seyrine dönmüştür.

Alanında yetkin ekiplerimizin, kullanıcıların bu aksaklıktan en az seviyede etkilenmesi adına yoğun bir çalışma gösterdiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.


CEVAP VER