Turkcell Bu Yıl da Türkiye’nin En İyisi


Turkcell, yatırımcı ilişkileri alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından olan IR Magazine Awards-Europe 2014’te “Türkiye’nin En İyisi” seçildi.

Turkcell, finans dünyasının küresel perspektife sahip önde gelen yayınlarından IR Magazine tarafından bu yıl 24.’sü düzenlenen “IR Magazine Awards-Europe” etkinliğinde yatırımcı ilişkileri alanında “Türkiye’nin En İyisi” olarak değerlendirildi. Londra’da düzenlenen törende Turkcell’in yanı sıra Unilever, Roche, Nestle ve BASF gibi dünya devleri de yer aldı. Adayların tüm dünyaya yayılmış 500 analist ve yatırımcılar arasında gerçekleştirilen bağımsız bir araştırma ile belirlendiği organizasyonda ödül alanlar ağırlıklı olarak profesyonellerin bağımsız oylarıyla tespit edildi.

 Nihat Narin

Turkcell Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nihat Narin, birincilik ödülüne ilişkin değerlendirmesinde, “Türkiye sahip olduğu ekonomik potansiyeli ve son yıllardaki büyüme hızı ile diğer gelişmekte olan ülkelerden ayrışmakta ve uluslararası yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Son dönemlerde yapılan önemli sermaye piyasaları düzenlemeleri kapsamında Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerimiz kurumsal yönetim konularında kayda değer gelişimler kaydetmiş ve yatırımcılar için çok daha güvenli, şeffaf ve önemli fırsatlar sunma noktasına gelmiştir.

Turkcell Yatırımcı İlişkileri bölümü olarak görevimiz, artan yerli ve yabancı yatırımcı ilgisini “en iyi yatırımcı ilişkileri uygulamaları” ile çekmek ve özellikle uluslararası yatırımcıların Türkiye’de daha fazla yatırım yapmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır. Bir kez daha ülkemizi başarı ile temsil ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

SAS’ın İş Ortakları Ödül Töreni’nde Ödüller Sahiplerini Buldu