Türkiye Coronavirus yardımlarına devam ediyor! Bakın sabah erken saatlerde uçak nereye indir!

Türkiye Coronavirus yardımlarına devam ediyor! Bakın sabah erken saatlerde uçak nereye indir!

coronavirus

Türkiye Coronavirus yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bakalım ülkemiz en son hangi ülkeye koronavirüs yardımı yapmış?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus salgını ülkelerin dayanışması konusunda büyük rol oynadı. Türkiye olarak diğer ülkelere salgın ile mücadele kapsamında bir çok kez yardım yapmıştık. Bugün ise Türkiye’nin son olarak COVID-19 ile mücadelede hangi ülkeye yardım yaptığı açıklandı.

Sağlık bakanı, Türkiye’nin kişisel koruyucu ekipman sevkiyatının gecikmeli olarak İngiltere’ye geldiğini doğruladı. İngiliz tedarikçilerin bu kadar çok önlük, maske ve diğer eşyaların neden teminini kendi ülkelerinde sağlayamadığı ise büyük merak konusu.

Sağlık bakanı Helen Whately, Türkiye’den gelen sevkiyatın en azından bir bölümünün Çarşamba sabahı RAF uçuşuyla geldiğini ve dört günlük bir beklemeden sonra kontrol edildiğini belirtiyor.

5 Milyardan Fazla İnsan Google ve Apple’ın Koronavirüs Uygulamasını Kullanamayacak!

Bu sevkiyatta 400.000 adet sağlık alanında kullanılacak olan önlüğün de gönderildiği belirtiliyor.

İngiltere coronavirus yardımları için Türkiye’ye minnettar!

Aktarılan bilgilere göre; Türkiye’den yardım için iki uçak Pazartesi günü Oxfordshire’daki RAF Brize Norton’dan gönderilmiş. Ülkemizden daha fazla tıbbi yardım almak isteyen İngiltere son kontrollerden sonra uçakları havalanmaya hazır hale getirmiş.

coronavirus

BBC Radio 4’ün Today programına; İngiliz hükümetinin tüm teklifler için minnettar olduğu söylendi. İngiltere, Türkiye’nin yanı sıra Çin’den de yüzlerce yüz maskesi sipariş ettiğini belirtiyor.

İngiltere, COVID-19 salgınının başında halkının bu virüse karşı bağışıklık kazanması gerektiğini savunmuştu. Ancak vakaların ardı arkası kesilmeyince B planı devreye alınmıştı. Hatta İngiltere Başbakanı Boris Johnson bile koronavirüse yakalanmıştı.

Apple ve Google’ın Coronavirus Kişi Takibi Bu Şekilde Çalışacak

Ülkeler her ne kadar ekonomik açından çok güçlü olursa olsun, doğal afet ve salgın karşısında bir o kadar da aciz. Amerika Birleşik Devletleri bu salgından en çok etkilenen ülke durumunda. Böyle olağanüstü durumlarda devletlerin ve hatta hükümetlerin ortak bir payda buluşabilmesi oldukça sevindirici.

Keşke böyle olaylar yaşanmasına gerek kalmadan devletler yine birlik beraberlik içerisinde olabilse. Umarız COVID-19 pandemisi tüm dünyaya bir ders olur ve ülkeler arasındaki gerginlikler bir son bulur.


CEVAP VER