TurkNet İnternet Hızı Konusunda Rakip Tanımıyor!

Dünya standartlarında internet deneyimini herkes için ulaşılabilir kılma hedefiyle yoluna devam eden TurkNet, Speedtest tarafından hazırlanan rapora göre en yüksek indirme hızı sunan internet sağlayıcısı oldu.

Speedtest dünya genelinde internet hızını ölçmek için kullanılan en güvenilir platformlar biri olarak dikkat çekiyor. Firmanın topladığı veriler hem doğruluk hem de güvenilirlik açısından bizlere iyi bir kriter sunuyor. Geçtiğimiz günlerde Speedtest, 2023 yılının ikinci çeyrek (Nisan, Mayıs, Haziran 2023) raporunu paylaştı. Yayınlanan rapora göre, TurkNet’in sağladığı yüksek indirme hızı ve düşük gecikme süresi, Türkiye’deki kullanıcılara kesintisiz bir internet deneyimini yaşatıyor.

TurkNet, 2022 Yılındaki Başarısını 2023 Yılında da Sürdürüyor

Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden kullandığımız araçların yükü her geçen gün artıyor. Bunlara en iyi örnek, dijital yayın platformları. Hali hazırda ülkemizde Netflix, MUBI, Exxen, Disney+, GAİN, beIN Connect, S Sport Plus, , Tivibu GO, tabii, Amazon, Blu TV, Puhu TV, YouTube Premium gibi platformlar faaliyet gösteriyor. BU platformların sunduğu içerik kalitesi ve sayısı her geçen gün artmakta. Birçoğumuzun bu platformlardan en az birine hatta birkaçına üyeliğimiz bulunuyor. Hal böyle olunca gecikme süresi düşük ve indirme hızı yüksek bir internet bağlantısına sahip olmamız bir elzem.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen operatörü TurkNet, sağladığı yüksek indirme hızı ve düşük gecikme süresi ile kullanıcılarına iyi bir internet deneyimi sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Güvenilir hız ölçüm platformları Speedtest ve nPerf’e göre 2022 yılı boyunca tüm hız testlerinde zirvenin sahibi olan TurkNet, 2023’te de başarısını sürdürüyor.

Türkiye’deki tüm internet sağlayıcılarının performansını değerlendiren Speedtest’in 2023 yılının ikinci çeyreği raporuna göre, Türkiye’de en yüksek indirme hızını sunan internet sağlayıcısı bir kez daha TurkNet oldu.

Raporda yer alan verilere göre, Türkiye’de sabit internet için sağlanan ortalama indirme hızı 33.99 Mbps, yükleme hızı ise 8.75 Mbps. TurkNet listede ortalama 62.80 Mbps ile en yüksek indirme hızı sunan sağlayıcı olarak zirvede yer alıyor. TurkNet, sadece yüksek indirme hızıyla değil, aynı zamanda düşük gecikme süresiyle de diğer sağlayıcılardan ayrılıyor. Rakiplerine kıyasla sadece 13 milisaniye gecikme süresiyle, TurkNet sabit internette en düşük gecikme süresi sunan sağlayıcılar arasında yine zirvede yer alıyor.

Bu başarı, TurkNet kullanıcılarının online oyunlarda, video konferanslarda ve diğer çevirimiçi etkinliklerde kesintisiz bir deneyim yaşamalarına olanak sağlıyor. Hızlı ve güvenilir internetin gün geçtikçe daha büyük bir öneme sahip olduğu bu dijital çağda, TurkNet kullanıcılarına en iyi internet deneyimini sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

Yeni Kampanyalar ile Turknet Cazip Fiyatlarla Hızlı İnternetin Kapılarını Aralıyor

TurkNet, herkesin TurkNet GigaFiber ile tanışması için sınırlı süreli bir kampanya başlattı. GigaFırsat ile yeni katılan aboneler, TurkNet GigaFiber’i ilk 6 ay boyunca 299,90 TL yerine sadece 199,90 TL fatura tutarıyla kullanabiliyorlar.

Üstelik şimdi bu fırsattan mevcut TurkNet abonelerinin de faydalanması mümkün. TurkNet GigaFiber’li arkadaşlarını TurkNet’e getiren ve TurkNet GigaFiber ile tanıştıran mevcut TurkNet aboneleri, arkadaşlarıyla birlikte indirim kazanıyor. Her iki abone de ilk 6 ay internet hizmetlerini yalnızca 199,90 TL karşılığında kullanma fırsatını yakalıyorlar.TurkNet GigaFiber

TurkNet GigaFiber Nedir?

TurkNet GigaFiber tamamen TurkNet altyapısı üzerinden sunulan fiber internet hizmetidir. TurkNet GigaFiber ile birlikte kullanıcılarına 1000 Mbps’ye kadar eşit download hızında interneti taahhütsüz ve kotasız bir şekilde sunuyor.

İlgili Haberler

>> TurkNet‘ten Daha Hızlısı Yok! İşte Araştırma Sonuçları