Twitter Cevaplarınız Pek Görülmüyor mu? Bu Haber Sizi Üzecek

Mikro blog sitesi Twitter, Elon Musk’ın satın alma hamlesinin ardından değişimini sürdürüyor. Bu değişim, her zaman güzel sonuçlar sunmuyor maalesef. Son dönemde yaşanan bazı sorunlar, alınan yeni kararlar neticesinde kalıcı hale gelebilir. Mesela Twitter cevaplarınız kolay kolay görünmüyor mu? Bu durum, önümüzdeki haftalarda daha da can sıkabilir. Nasıl mı…

Twitter cevaplarınız kolay kolay görünmüyor mu? Twitter’da birinin tweet’ine cevap verebilmeniz için onu takip etmeniz şart değil. Eğer gönderi sahibi, paylaştığı tweet’i korumalı hale getirmediyse cevap verebiliyorsunuz. Can sıkıcı kısım ise, son aylarda verilen cevapların kolay kolay görünmeyişi…

Bir tweet’e cevap verdiğinizde, bazen o cevabın “spam” filtresine takıldığı oluyor, bazen de karşı tarafa bildirim dahi gitmiyor, dolayısıyla o da kendisine gelen cevaptan haberdar olamıyor. Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı yeni detaylar ise, işte bu bilinmezlik sürecini daha da derine indirecek gibi.

Bildiğiniz gibi Musk, yakın zamanda Twitter Blue servisini ön plana çıkarmış ve pek çok detay duyurmuştu. Bu servis, ülkemizde de kullanılabiliyor ve kullanıcılara bazı avantajlar sunuyor. Tabii ücretsiz değil, belli bir ücret karşılığında…

Twitter cevaplarınızın daha fazla görünebilmesi için para ödemelisiniz. En azından Musk’ın işaret ettiği o…

Elon Musk’ın paylaştığı yeni tweet’lerden bir tanesini hemen aşağıda görebilirsiniz.

“Twitter, önümüzdeki haftalarda ‘verilen cevapları’ öncelik sırasına alacak:

1. Takip ettiğiniz kişiler
2. Doğulanmış hesaplar
3. Doğrulanmamış hesaplar.

Doğrulanmış bir hesaba sahip olanlar, bot ve troll hesaplar karşısında bin katı daha güçlü duruma gelecek.

Eskilerin dediği gibi, ‘Ne için ödeme yaparsan onu alırsın.'”

Kısaca özetlemek gerekirse, eğer doğrulanmış bir hesaba sahip değilseniz ve takip etmediğiniz birinin gönderisine yorum yaparsanız, yorumunuz karşı taraf tarafından kolay kolay görülemeyecek. Hani e-mail hesaplarımızda “önemsiz” ve “spam” gibi başlıklar olur ya, işte oraya doğru gidiliyor sanki…

Siz ne dersiniz?

Twitter Blue Türkiye fiyatları şöyle:

Eğer bu servisi web üzerinden kullanmak istiyorsanız, aylık 150 TL ödemelisiniz. Böylece yılda 1800 TL ödemiş olacaksınız.

Eğer şimdiden yıllık plana geçiş yaparsanız, %12 daha az ödeyerek toplamda 1570 TL’ye aboneliğinizi tanımlayabilirsiniz.

Twitter Blue Türkiye iOS fiyatı ise, aylık 209 TL, yıllık abonelik olarak da 2199 TL.

Twitter Blue Türkiye Fiyatları Belli Oldu! İsterseniz Hemen Kullanabilirsiniz!

Twitter Blue’da şu an sunulan özellikler şöyle:

– Yazdığınız tweet’leri, Twitter cevaplarınızı artık düzenleyebileceksiniz. Evet, yanlış yazdıysanız tweet’inizi silmenize gerek yok. Edit özelliği artık emrinizde.

– 1080p çözünürlüklü videolar yükleyebilirsiniz.

– Yer işaretleri, popüler makaleler gibi başlıklar sayesinde, platformda gördüğünüz, hoşunuza giden konuları bir noktada toplayabilecek ve daha sonra istediğiniz zaman bu içeriklere kolaylıkla erişebileceksiniz.

Yakında gelmesi beklenen özellikler:

– Spam içeriklerle büyük ölçüde karşılaşmayacak ve böylece daha güvenli kullanım deneyimleri yaşayabileceksiniz.

– Daha uzun videolar yayınlama imkânınız olacak. Böylece hem daha kaliteli hem de daha detaylı videoları takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.

– Twitter yetkilileri, zaman zaman yeni özellikler için erken testler gerçekleştirecek ve bu özellikleri ilk deneyenler arasında siz de yer alabileceksiniz.

Evet, Twitter cevaplarınız için yeni bir hamle yapmayı düşünüyor musunuz?

İlgili Haberler

>> Araştırma: İyi Bir Uyku Alamazsak Neler Olur, Biliyor musunuz?