Twitter, Donald Trump’ın hesabını açmayı düşünmüyor

Google News Abone Ol

Twitter yöneticilerinden Ned Segal, Donald Trump’ın yasaklanan hesabı için açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre eski ABD Başkanı bir daha Twitter’da görmeyebiliriz. İşte detaylar.

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, seçimler sırasında yaptığı söylemler ve hareketle gündeme gelmişti. ABD’deki seçim sonuçlarının ardından Trump, seçim sonuçlarını kabul etmediğini ifade etti. Ayrıca Twitter’ın üzerinden yaptığı paylaşımlarla halkın ayaklanması ve Kongre Binası’na saldırmasına yol açmıştı. Bu durumdan sonra Facebook ve Instagram, Trump’ın hesaba erişimini bir süreliğine engel getirdi. Twitter 8 Ocak tarihinde Trump’ın hesabını süresiz askıya aldı.

Twitter, daha sonrasında Donald Trump’ın süresiz askıya alınan hesabını kalıcı olarak kapatmıştı. Konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan Twitter’ın finans müdürü Ned Segal, kalıcı olarak kapatılan hesabın durumunun bundan sonra değişmeyeceğini söyledi.

Twitter, Trump başkan olsa bile hesabı açmayacak!

Twitter finans müdürü Segal tarafından yapılan açıklamalara göre Donald Trump’ın hesabı ne olursa olsun geri dönüşü söz konusu bile değil. Trump’ın bir sonraki seçimlerde aday olup, seçimleri kazanması durumunda bile kararın değişmeyeceğini söyleyen Segal, Twitter’ın politikalarının açık ve herkes için aynı olduğunu ifade ediyor. Durum öyle gözüküyor ki eski ABD Başkanı Donald Trump’ı bir daha Twitter’da göremeyeceğiz.

Twitter

Twitter, son zamanlarda Türkiye’de de tartışmalı bir platform haline geldi. Kısa bir süre önce hayata geçirilen ”Sosyal Medya Yasası” isimli kanuna göre sosyal medya devlerinin ülkemizde bir temsilci bulundurması gerekiyor. Birçok medya devi bu yasaya uygun davranırken Twitter’ın, bu kararı uygulamamakta ısrarcı davranıyor. Twitter’a bu sebeple daha önce defalarca cezai işlem gördü. Twitter’ın bu tutumuna devam etmesi durumunda Türkiye’den ayrılması olası gibi duruyor. Ayrıca Twitter, yakın zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı bir paylaşımda kısıtlamada bulunması, ülkemizde tartışılan bir konu olmuştu.

Siz Twitter’ın Türkiye’de bir temsilcilik açmama ısrarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter’ın Türkiye’den ayrılma ihtimali var mı? Ayrıca Donald Trump’ın hesabı aradan belli bir süre geçtikten sonra açılır mı? Düşünceleriniz lütfen aşağıdaki yorum kısmında bizlerle paylaşınız.

İlgili Haberler

>>Sosyal Medya Sansürlerine Büyük Tepki Geldi: Twitter Yine Hedef Tahtasında!


CEVAP VER