Sosyal Medya Sansürlerine Büyük Tepki Geldi: Twitter Yine Hedef Tahtasında!

Twitter Blue Türkiye fiyatı

Uzun bir süredir devam eden sosyal medya sansürlerine çok büyük tepkiler geliyor. İşte yine Twitter uygulamasının hedef tahtasında olduğu o tepkiler.

İletişim başkanı Fahrettin Altun Twitter ile ilgili sert tepkiler gösterdi. Bildiğiniz üzere Türkiye’de Twitter neredeyse her ay hedef tahtasına oturtuluyor. Hem hükümet hem de vatandaşlar buraya tepki gösterebiliyor. Bazen kadın cinayetleri olduğunda bazen de diğer suçlarda yine Twitter gündeme oturuyor.

Tüm bunlara baktığınızda ülkede gündemin önemli bir parçasının bu tür sosyal medya platformları olduğunu söyleyebiliriz. Twitter üzerinden yapılan son paylaşımlar daha çok Boğaziçi Üniversitesi ile ilgiliydi. Süleyman Soylu tarafından yapılan bazı paylaşımlar Twitter tarafından engellendi.

Sosyal medya sansürlerine yüksek perdeden cevap geldi

Hatırlayacağınız üzere Süleyman soylu tarafından LGBT bireyler için bazı paylaşımlar yapılmıştı. Bu paylaşımlarda sapkın ifadesinin kullanılması Twitter tarafından nefret davranışı olarak görüldü. İşte tam da bu nedenle Twitter etiketleme yaptı.

sosyal medya sansörlerine
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapılan Twitter paylaşımları da yine kaldırılanlar arasında yer aldı. Bunun üzerine yapılan açıklamalar daha fazla sertleşti. Fahrettin Altun konu ile ilgili siyaset kurumunun ve millet temsilcilerinin sesini kıstıklarını ifade etti. Sosyal medya sansürlerine büyük tepkiler bununla kalmadı.

Twitter ile ilgili başka açıklamalar yapılmıştı

Hatırlayacağınız üzere Twitter ile alakalı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklama yapmıştı. İçişleri Bakanlığı tweet paylaşımlarını engellemeleri konusunda bazı tepkiler dile getirildi. Ona göre Twitter devlet yetkililerinin yaptıkları paylaşımları engellememeli.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılan açıklamalara dönecek olursak o daha çok illüzyon kavramı üzerinde duruyor. İnsanları belirli bir küçük alana hapsettiklerini düşünüyor. Bu uygulamanın reklam yasağı almış olması zaten hükümet ile arasını büyük ölçüde açmıştı.

Twitter ile ilgili tepkiler bu kadar yüksek perdeden olunca internet bant genişliğinin düşürülmesi büyük bir ihtimal olarak görünüyor. İlerleyen dönemlerde bu uygulamanın yasaklanma ihtimali bile var. Peki siz Twitter tarafından yapılan bu engellemeler ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Zamlandı mı? Fiyat Karmaşasına Firmanın Yaptığı Açıklama Cevap Verebilir

>> GTA 6 Senaryosu Belli Oldu: Çıkış Tarihi Açıklandı! (Video)