Twitter Güncelleme Süreci Devam Ediyor! Artık Yazarı Görebileceksiniz

Twitter iş arayanlar

Twitter güncelleme süreci devam ediyor. Ekip, hız kesmeden platforma yeni özellikler kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kez gündemde, by author, yani tweet sahibi etiketi özelliği var. İşte detaylar.

Twitter güncelleme süreçleri devam ediyor. Şirket, kullanıcıların hoşlanabileceği yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Şu an test aşamasında ve sınırlı sayıda kullanıcının deneyimleyebildiği bu özellik, Twitter ortamındaki sohbetlerde, gönderi sahibinin yaptığı beğeni ya da yorumları, işlem sonrasında “Gönderi sahibi cevap yazdı” ya da “Gönderi sahibi beğendi” (Liked by Creator) etiketleriyle gösteriyor. Aşağıdaki görselde de örnek olarak görebilirsiniz. Bu detayın bilinmesi, haliyle sohbet ortamını daha da güzelleştirebilir, hatta yeni yorumların yapılmasına da teşvik oluşturabilir.

Buna benzer bir özellik, diğer popüler sosyal medya platformu TikTok’ta bulunuyor. TikTok içerik üreticileri, kendilerine gelen yorumları beğendiğinde ya da yorum yaptığında rozet çıkıyor ve takipçiler bilgilendiriliyor. Eh, Twitter’da da oldukça fazla ünlü isim var. Normal kullanıcılarda ne kadar işe yarar bilinmez, ama ünlü isimler ile hayranları arasındaki iletişimler için yeni bir basamak olabilir bu.

twitter güncelleme

Elon Musk ‘ın Twitter ‘ı satın alma talebi, şimdilik beklemeye alındı. Peki ama neden?

Tesla ve SpaceX gibi firmaların patronu Elon Musk, bildiğiniz gibi kısa süre önce Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık teklif sunmuş ve olumlu yanıt almıştı. Tabii bu tip büyük satın alma süreçleri hemen tamamlanamıyor. Belli prosedürler ve işleyişler var. Son gelen bilgiler ise, bu süreçte şimdilik “bekleme periyoduna” geçildiği yönünde. Çünkü…

Bir süre önce Reuters’ta çıkan haberde, Twitter’daki spam/bot hesapların, toplam hesap sayısının %5’inden daha az olduğu ifade edilmişti. Buna karşın Elon Musk ise, bu dilimin daha yüksek olduğunu düşünüyor ve bunun için de gerekli tespit çalışmalarının yapılmasını istiyor. Bu çalışmalar neticesinde Musk’ın Twitter’ı satın almaya kararlı olduğunu da ekleyelim.

GSM Arena’daki haberde, bu tespit sürecinin tamamlanmasının sonrasında, Elon Musk’ın 44 milyarlık satın alma teklifini düşürebileceği ihtimaline de değinilmiş. Eğer %5’ten daha yüksek bir sahte hesap dilimi ortaya çıkarsa, Musk’ın teklif rakamını düşürmek istemesi de sürpriz olmayacaktır sanırız.

İlgili Haberler

>> Metaverse mü Multiverse mü?