WhatsApp Kullanıcılarına Birçok Müjde! 2GB, 512 Kişi ve Dahası!

WhatsApp çevrimiçi gizleme

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, durum çubuğunda gösterilmek üzere bağlantı ön izlemesi tarafında daha zengin sunum için güncelleme hazırlıyor. Evet, yayımlandığında bu özelliği Android ve iOS kullanıcıları deneyimleyebilecek. İşte konu hakkındaki detaylar.

.

WhatsApp ekibi, platforma yeni özellikler getirmek için durmaksızın çalışmalarını sürdürüyor. PhoneArena’daki bilgilere göre şirket, yakın zamanda web linklerinin ön izlemelerini daha zengin bir sunumla kullanıcılara sunacak.

Şu an iOS’ta durum çubuğunda link paylaşabiliyorsunuz, ama sadece linkin kendisi görünüyor. Ne bir görsel ne de ekstra yazılı bir detay görülüyor. Android tarafında ise, ön izleme özelliği var, ama yeni güncellemeyle daha iyi bir duruma gelmesi muhtemel.

Aşağıdaki görsellerde, “öncesi ve sonrası” olarak nitelendirebileceğimiz durumu görebilirsiniz. Sağ taraftaki görsel, haliyle güncel bir görsel ve bu sayede paylaşımı gören kullanıcılar, daha fazla yazılı ve görsel detayla karşılaşacağı için “linke tıklama isteği” yükselebilecek. Bir nevi cazibe artırmaya yönelik bir hamle.

Bu arada, bu ekran görüntüsünün iOS platformundan alındığını belirtelim.

WhatsApp Kullanıcılarına Birçok Müjde! 2GB, 512 Kişi ve Dahası!

Bildiğiniz gibi firmalar, ilk etapta bu özellikleri test amaçlı olarak az sayıda kullanıcının kullanımına açıyor ve geri bildirimler neticesinde hareket ediyor. Bunun sonucunda da ya tam güncelleme olarak herkese açık yayımlıyor ya da kötü tepkiler gelirse yayımlamaktan vazgeçebiliyor. Haliyle bu güncellemenin de bir süre sonra herkese açık yayımlanması muhtemel.

Peki WhatsApp için son dönemde hangi güzel güncellemeler geldi? Birkaç tanesini sıralamak gerekirse…

WhatsApp ekibi, yakın zamanda platform üzerinden dosya paylaşımı için ciddi bir limit artışı gerçekleştirdi. Eskiden WhatsApp üzerinden 100MB’a kadar dosya paylaşımı yapılabiliyordu. Yeni güncelleme sonrasında ise, artık 2GB boyuta kadar dosya paylaşımını, hem de uçtan uca şifreleme özelliğiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer dikkat çekici özellik ise, bir grup oluştururken en fazla 256 kişiye kadar limit vardı. Yeni güncelleme sonrasında yeni üst sınır olarak 512 kişi belirlendi.

Öte yandan, kurumsal sohbetler ya da özel sohbetleriniz için “sohbet filtreleme” özelliği de yolda. Böylece favori sohbetlerinizi ön planda tutabileceksiniz.

İlgili Haberler

>> Twitter Güncelleme Süreci Devam Ediyor! Artık Yazarı Görebileceksiniz

. . . . .