Twitter Güvenli mi? İşte Güvenlikten Sorumlu Eski Başkanın Düşüncesi

Elon Musk’ın Twitter‘ı satın alması, beraberinde pek çok tartışmayı da getirdi. Bu tartışmalar arasında, şüphesiz “güvenlik endişeleri” de var. Peki platform, hâlâ güvenli mi? Bu konu hakkında şirketin eski güvenlik müdürünün bazı yorumları var. İşte detaylar.

Yoel Roth, Twitter’ın Güvenlikten sorumlu eski başkanı. Platform, yakın zamanda Elon Musk tarafından satın alınmış ve sonrasında işten çıkarmalar ve ilginç kararlarla gündeme gelmişti. Hatta bu süreçte, milyonlarca kullanıcının platformu terk edip farklı platformlara yöneldiği de saptanmıştı. Peki platform, her şeye rağmen hâlâ güvenli bir platform mu? Öyle ya, Elon Musk, herkesin özgürce fikirlerini paylaşabileceği bir platforma dönüştürme hedefi vardı.

Güvenlikten sorumlu eski başkan Yoel Roth, geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katıldı ve bu etkinlikte kendisine “platformun hâlâ güvenli olup olmadığı” da soruldu. Roth’un cevabı kısa ve anlaşılır oldu: “Güvenli olduğunu sanmıyorum.”

Satın alma ve sonraki süreç için iyimser bir tutum takınsa da, bunun zaman içinde kaybolduğunu ifade eden Roth, yine de ilerisi için umutlu. İşlerin çok daha kötüye gideceğini düşünmüyor.

Twitter Güvenli mi? İşte Güvenlikten Sorumlu Eski Başkanın Düşüncesi

Elon Musk, Twitter’da daha önce yasaklı olan isimlerin yasaklarını bir bir kaldırıyor

Bu isimler arasında şüphesiz en dikkat çekici olanı, eski ABD Başkanı ve iş adamı Donald Trump. Şu an Trump’ın hesabına erişilebiliyor. “Peki o, platforma geri döner mi?” diye soruyorsanız, şu an böyle bir düşüncesi yok. Trump, kuruluş sürecinde de katkılar sunduğu Truth Social isimli platformda paylaşımlarına devam ediyor.

Musk, Apple’ın Twitter’ı tehdit ettiğini, ama sebebini bilmediklerini ifade etti

Twitter, hâlâ popüler bir sosyal medya platformu, bu bir gerçek. Ama öte yandan, verilen kararlar ve yönetim biçimi sebebiyle pek çok büyük şirketle anlaşmazlıklar yaşayabilir. Musk’ın belirttiğine göre bunlardan bir tanesi Apple. Öyle ki Apple, Twitter’a büyük ölçüde reklam vermeyi de durdurmuş durumda.

Elon Musk, bir süre önce kendisine yöneltilen bir soruya, “Eğer Google ve Apple, Twitter uygulamasını mağazalarından kaldırır ise, ben de kendi akıllı telefonumu hazırlayabilirim” cevabını vermişti.

Sanıyoruz önümüzdeki günlerde platformla ilgili daha pek çok gelişme göreceğiz.

İlgili Haberler

>> YouTube’a Zam Mı Yapıldı? İşte Gelişmeler Hakkındaki En Son Haberler