YouTube’a Zam Mı Yapıldı? İşte Gelişmeler Hakkındaki En Son Haberler

YouTube Premium servisi, kullanıcılara pek çok avantaj sunuyor. Reklamsız olarak arka planda oynatma yapabilir, müzik dinleyebilir, hatta istediğiniz içerikleri cihazınıza indirebilirsiniz. Peki hem video hem de müzik tarafında pek çok avantaj sunan bu servis için zam düşünülüyor mu?

YouTube Premium için şu an bir zam düşüncesi yok, bunu başta belirtelim.Firma, Türkiye’deki kullanıcılarını önemsiyor ve şu an için tarifeler aynı fiyatlarla devam edecek. Şirket, yakın zamanda üyelerine bir e-mail göndererek konu hakkında bilgi verdi. Kısaca özetlemek gerekirse…

“Merhaba. Bir YouTube Premium üyesi olduğunuz için teşekkür ederiz. Premium servisin size sunduğu arka planda oynatma, reklamsız indirilebilir videolar ve müzikler gibi avantajlardan umarız keyif alıyorsunuzdur.

6 Aralık 2022 itibarıyla, 29.99 TL ücretin sizden alınacağını hatırlatmak istiyoruz. Sonrasında, mevcut planınız aylık olarak aynen devam edecektir. Mevcut üyelik detaylarınızı görmek, ödeme yönteminizi değiştirmek veya bir sonraki ödemeden sonra üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız, YoUTube Ayarlar kısmına gidin. Başka bir sorunuz var ise, yardım merkezimize gidebilirsiniz.

Teşekkürler,

YouTube Ekibi.”

YouTube’da şu an dikkat çekici iki farklı abonelik biçimi bulunuyor

Bunlardan ilki, Bireysel Üyelik. Aylık 29,99 TL ödeyerek kullanabilirsiniz.

İkincisi ise, Aile Planı. Bu seçeneği işaretlerseniz, 13 yaş ve üstü toplamda 5 aile üyesiyle bu planı kullanabilir ve aylık 59,99 TL ödeyerek Premium avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hadi YouTube Shorts çekelim!

1. YouTube uygulamasını açın.

2. Alt kısımda, sol tarafta Shorts başlığını göreceksiniz. Bu, daha önce çekilip platforma yüklenen kısa videolara erişmeniz için güzel bir kısayol. Alt kısımda, tam ortada yer alan + tuşu ise, yeni video yüklemek için dokunmamız gereken tuş.

3. Kısa video oluştur seçeneğini işaretleyin. Karşınıza gelen ekran, bir video çekim ekranı. YouTube, kısa video çekmek için size 15 saniye ve 60 saniye olmak üzere 2 farklı uzunluk seçeneği sunuyor. Bunu sağ üst köşeye dokunarak seçebilirsiniz.

YouTube Shorts Videosu Nasıl Çekilir?

Sağ yan taraftaki bar ise, ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilmeniz için bir seçenek barındırıyor. Video hızını, geri sayım periyodunu, arka planı, kamera ışığını ve filtre detaylarını buradan ayarlayabiliyorsunuz.

Eğer videonuza bir ses efekti ya da müzik eklemek isterseniz bu kez ekranın üst kısmındaki “Ses ekle” başlığına tıklamalı ve açılan ekran aracılığıyla seçimler yapmalısınız.
Tüm hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra, aşağıdaki kırmızı daireye, yani kayıt tuşuna basabilir ve kayıt sürecine geçiş yapabilirsiniz.

Kayıt tamamlandıktan sonra, video başlığı, video açıklaması ve etiketleri belirleyebilir, daha sonra farklı sosyal medya platformlarında da videonuzu paylaşabilirsiniz.

Bu arada, isterseniz telefonunuzun video kütüphanesinde yer alan bir videoyu da Shorts olarak yükleyebilirsiniz. Eğer video 1 dakikadan uzun ise, Shorts’un edit ekranında kısaltma yapabiliyorsunuz.

İlgili Haberler

>> Spotify 2022 Özeti Herkes İçin Yayınlandı! En Çok Dinlenen Kim? #SpotifyWrapped